NIEDZIELA 19.03.2023r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś 4. niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare. „Boże, Ty za pośrednictwem swojego Syna pojednałeś ludzkość ze sobą, spraw, aby lud chrześcijański z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszył ku nadchodzącym świętom wielkanocnym.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 20 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
2. W sobotę, 25 marca – uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Odpust parafialny: Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową naszej parafii, ku czci św. Józefa . Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. prof. Władysław Zuziak – nasz tegoroczny rekolekcjonista. Witamy serdecznie chór „Wrzos”, który przybył do nas z Głębowic i pragnie uświetnić nasze uroczystości jubileuszowe koncertem pieśni wielkopostnych. Dziękujemy także Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyn, którzy zechcieli być tutaj i razem z nami przeżywać święto naszej parafii. Wszystkim Wam bardzo dziękujemy – Bóg Zapłać!
  Dobiegła końca nowenna przed uroczystością  św. Józefa, patrona parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy tę nowennę współtworzyli, składając prośby i podziękowania oraz brali udział we wspólnej modlitwie. Cała nowenna objawiła, że jest bardzo wiele osób, które szczerze czczą św. Józefa i zawierzają mu wiele swoich spraw.
 2. Rocznica erygowania parafii: W dniu dzisiejszym przeżywamy 40 rocznicę erygowania naszej parafii. Wdzięcznym sercem wspominamy ks. kardynała Franciszka Macharskiego, który ją powołał do istnienia oraz ks. Józefa Szczyptę i jego współpracowników, a także wszystkich tych, którym nasza parafia była zawsze bliska, a jej istnienie i dobro leżało na sercu i nadal leży.
 3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Szkoły Podstawowej: Od poniedziałku do środy poprowadzimy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze SP nr 20. Ponieważ nie było możliwe zorganizowania ich w formie sprzed pandemii i która gwarantowałaby bezpieczeństwo uczestników w czasie ich trwania, w tym roku zapraszamy uczniów SP 20 po lekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. kapelan WP kap. Krzysztof Włosowicz, a rodziców, którzy zostali poinformowani o godzinach spotkań, serdecznie prosimy o umożliwienie swoim dzieciom udział w naukach i nabożeństwach rekolekcyjnych.
 4. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia; Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na poranną Mszę św. wszystkich, którzy pragną złożyć deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego i modlić się za poczęte dzieci, którym zagraża niebezpieczeństwo .
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  – dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa.
  – w piątek na Drogę Krzyżową: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 18.45 dla młodzieży.
 6. Paschaliki i baranki paschalne: W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są wyłożone symbole Wielkanocy – paschaliki i baranki paschalne. Złożone ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w ramach pomocy Caritas w naszej diecezji i parafii.
 7. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele także są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.
 8. Składka dzisiejsza, 3 niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać!
 9. Miejska Droga Krzyżowa: W piątek, 31 marca ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Wyruszy ona z kościoła Chrystusa Króla i przejdzie do naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w niej. Z tej racji w tym dniu odprawimy jedynie Drogę Krzyżową o godz. 16.30. Więcej informacji przekażemy w przyszłą niedzielę.
 10. Prasa Katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!

Ogłoszenia spoza parafii:
Wznowiła działalność poradnia medyczna przy ul. Jutrzenki 24, w ramach NFZ, która była zamknięta od stycznia br. Poradnia jest czynna od godz. 8.00 do 18.00. Więcej informacji w naszych gablotach. ( Tel. 33 811 43 00 )