NIEDZIELA 18.12.2022 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

W IV Niedzielę Adwentu gromadzimy się na celebracji Najświętszej Eucharystii. Trwając w oczekiwaniu na przyjście Pana, uświadamiamy sobie dzisiaj, że bliska jest chwila naszego spotkania z Nim w tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Niech ostatnie godziny poprzedzające noc Narodzenia upłyną nam na czuwaniu, abyśmy potrafili przyjąć przychodzącego Boga.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W sobotę, 24 grudnia – przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspomnienie św. Adama i Ewy.
2. W niedzielę, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapisy (tradycyjne i internetowe) na kolędę (wizytę duszpasterską) 2022/2023 trwają do dnia 21 grudnia. Druki do ręcznego wypisania zaproszenia dostępne są w zakrystii. Na stronie internetowej można zapisać się na kolędę drogą elektroniczną, wypełniając zamieszczony tam formularz. Ręcznie wypisane zaproszenia (tradycyjne) można przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania. W niedzielę 25 grudnia (w Boże Narodzenie) zostaną wywieszone pierwsze trasy kolędowe z godziną rozpoczęcia kolędy w pierwszym domu/mieszkaniu.

 2. Informujemy o nowej inicjatywie, którą podejmujemy w Wigilię Bożego Narodzenia. Podczas porannej Eucharystii o 7:00 w najbliższą sobotę 24 grudnia zostanie odprawiona Msza Święta w intencji tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z Waszych rodzin. Karteczki z imionami i nazwiskami zmarłych, których wyczytamy podczas porannej Eucharystii, możecie składać w zakrystii aż do samej Mszy Świętej w sobotę (w ten sam sposób jak odbywa się to przy nowennie w każdą środę).

 3. Roraty w tygodniu o godz. 18:00 do piątku włącznie.

 4. Spowiedź święta w nadchodzącym tygodniu, codziennie: rano od 6:30 do 6:55 oraz wieczorem od 17:00 do 17:55. Nie organizujemy dodatkowego dnia spowiedzi przedświątecznej, dlatego prosimy, by nie odkładać tego sakramentu na ostatnią chwilę i przychodzić odpowiednio wcześnie.

 5. W Wigilię spowiadamy tylko pół godziny przed poranną Eucharystią. Nie będzie spowiedzi w ciągu dnia, a także przed Pasterką. Zachęcamy do zachowania świątecznych zwyczajów: czytania Pisma Świętego, modlitwy przed wieczerzą, śpiewu kolęd, dzielenia się opłatkiem itp. W tym dniu zgodnie z tradycją zachęcamy do powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych.

 6. W noc Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału w Liturgii GodzinGodzinie Czytań o godz. 23:30 oraz Mszy Świętej Pasterskiej o godz. 24.00.

 7. Wspólnota Dzieci Bożych składa ogromne podziękowania za waszą hojność przy rozprowadzaniu świątecznych pierniczków. Ofiara, jaką złożyliście na potrzeby wspólnoty to 2230 złotych.

 8. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii.

 9. Prosimy o potwierdzanie intencji Mszalnych najpóźniej na dwa tygodnie przed terminem jej odprawienia. W razie jakichkolwiek problemów z osobistym przybyciem do kancelarii w celu potwierdzenia intencji prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach kancelaryjnych. Nr telefonu (516 338 827) podany jest na stronie internetowej parafii, a także przed drzwiami wejściowymi do kancelarii.

 10. Zapraszamy do wspólnoty Akcji Katolickiej, która regularnie spotyka się na czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie: 20 grudnia (wtorek), po wieczornej Mszy Świętej.

 11. Godzinna adoracja w ciszy w poniedziałek 19 grudnia po wieczornej Eucharystii. W trakcie adoracji w kaplicy będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

 12. Składka zebrana dziś, w III niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy Wszystkim, którym materialna strona parafii leży na sercu.

Życzenia świąteczne: Wszystkim, którzy spędzą święta poza parafią, już teraz przekazujemy życzenia – błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej ludzkiej pomyślności.