XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18. 07. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada szesnasta niedziela w ciągu roku. Jezus na kartach Ewangelii nigdy nie sprawia wrażenia kogoś działającego w pośpiechu. Niech udział w Eucharystii uczy nas spokojnego wchodzenia w sprawy Boże i ludzkie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 22 lipca – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
2. W czwartek, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny.
3. W piątek, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
4. W sobotę, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pielgrzymka na Jasną Górę: Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji. Bielskie grupy pielgrzymki rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą św. w hałcnowskiej bazylice 6 sierpnia br. o godz. 8.00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Zapisy tylko online: pielgrzymka.bielsko.pl,  do dzisiaj. Kto chciałby zostać duchowym pielgrzymem, może zarejestrować się na stronie pielgrzymki.

  2. Błogosławieństwo pojazdów: W przyszłą niedzielę 25 lipca, gdy zwyczajnie przypada święto św. Jakuba i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróże – 1 grosz za jeden kilometr. Ofiary te będą przeznaczone dla misji ks. Mariusza Kasperskiego, pracującego na Madagaskarze. W liście skierowanym do rodziny i przyjaciół, który możemy przeczytać na naszej stronie internetowej, ojciec Mariusz zwrócił się o pomoc dla mieszkańców slumsów w mieście Toamasina, gdzie jego parafia się znajduje. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa (18-25 lipca).
  3. Imieniny księdza: Także w niedzielę, 25 lipca przypadają imieniny księdza Krzysztofa Kurnika. Wraz z modlitwą życzymy Księdzu solenizantowi, aby posługa w naszej Wspólnocie owocowała duchowo i była przyczynkiem osobistego rozwoju i uświęcenia. Życzymy także dobrego zdrowia i szczęśliwego powrotu z wakacji.
  4. Dzisiejsza składka III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom i tym, którzy poprzez ofiary kopertowe i wpłaty na konto parafialne, dbają o to wspólne dobro, którym jest nasz kościół i parafia!
  5. Trwa czas wakacyjny. Pozdrawiamy wszystkich Gości, którzy odwiedzają w tych dniach naszą parafię.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego czasu pracy, wakacji i urlopów. Szczęść Boże!