18 WRZEŚNIA 2022 r.

Liturgiczne obchody tygodnia

1. Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – we wtorek, 20 września;
2. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty – w środę, 21 września;
3. Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera – w piątek, 23 września;
4. Święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w B-B oraz naszego kościoła parafialnego w sobotę 24 września. W parafii katedralnej i naszej obchód liturgiczny ma rangę uroczystości.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Godzinna adoracja w ciszy w poniedziałek (jutro) 19 września, po wieczornej Eucharystii. W tym czasie będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej w kaplicy Matki Bożej. W sprawie modlitwy o uwolnienie prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

2. Bielskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta przeprowadzi kwestę w najbliższą niedzielę 25 września. Dziękujemy za okazane wsparcie dla tego dzieła.

3. Wspólnota Rycerstwa Świętego Michała Archanioła rozpoczyna nowennę przed uroczystością świętych Archaniołów, od wtorku, 20 września. Nowenna codziennie o godz. 17:00 do 29 września br.

4. Akcja Katolicka inauguruje kolejny rok formacji ze Słowem Bożym. Powakacyjne spotkanie członków i sympatyków wspólnoty, w najbliższy czwartek, 22 września po wieczornej Eucharystii. Spotkanie w salce domu katechetycznego.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, ks. Jakub Krupa zaprasza na spotkanie w czwartek, 22 września na godz. 19:15, do naszego kościoła.

6. 21 Tydzień z Ewangelią rozpoczyna się od najbliższej niedzieli 25 września. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych posługę będą pełniły kolejno wspólnoty z naszej parafii.

Po każdej Eucharystii przy drzwiach rozdawane będą ulotki zapraszające na Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje, które poprowadzi ks. Marcin wraz ze wspólnotami Kana i Nowy Lud z zaprzyjaźnionej parafii Trójcy Świętej w Bielsku-Białej. Szczegóły w najbliższą niedzielę.

W ramach Tygodnia z Ewangelią w niedzielę 25 września na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00, zagra projekt Fausystem. Młodzi, utalentowani muzycy poprowadzą także wieczór uwielbienia, który zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. To także wieczór, w którym wezmą udział zeszłoroczni kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami, prosząc o godne przeżycie sakramentu bierzmowania przez młodzież 1 października br.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wyżej wymienione spotkania, które organizowane są przez nasze wspólnoty.

1. Przyjmowanie rezerwacji do nowej książki intencyjnej w poniedziałek (jutro) od godz. 14:00 w kancelarii parafialnej. We wtorek od godz. 15:00. W pozostałe dni tylko i wyłącznie w godzinach funkcjonowania kancelarii parafialnej.

2. Rocznica poświęcenia naszego kościoła w sobotę 24 września. Jest to uroczystość dla naszej parafii. W tym dniu na wieczornej Eucharystii inauguracja roku formacyjnego dla wszystkich wspólnot parafialnych.

3. Rekolekcje dla nowych kandydatów do bierzmowania od piątku 23 września do niedzieli 25 września na terenie naszej parafii. Plan rekolekcji młodzież otrzyma na dzisiejszym spotkaniu (niedziela) o godz. 19:00. Prosimy o otoczenie modlitwą młodzieży oraz kadry animatorskiej prowadzącej rekolekcje.

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia – duszpasterze.