III Niedziela Wielkanocna – 18. 04. 2021.

Niedziela Biblijna

Dzisiaj przypada trzecia niedziela wielkanocna. Orędzie wielkanocne jest jednoznaczne: Jezus zmartwychwstał i żyje! To zupełnie nowa jakość w ludzkich dziejach. Od tej pory przestało mieć znaczenie to, co dotychczas wydawało się pewne: władza możnych, niemoc maluczkich tego świata, kruchość miłości, nieubłagana konieczność śmierci, strach, rezygnacja. Doświadczenie obecności Zmartwychwstałego dane kiedyś uczniom, dzisiaj może być także naszym. On staje pośród nas i to nam zapewnia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  1. W piątek, 23 kwietnia – przypada uroczystość św. Wojciecha, bp i męcz., głównego patrona Polski.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Biblijna: Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Tak jest również w tym roku, kiedy, zaczynając od dzisiejszej niedzieli wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny mogą stać się doskonałą okazją do ukazania raz jeszcze Księgi Pisma Świętego jako źródła nadziei i pokoju dla udręczonych serc. Częściej sięgajmy po nie.

  2. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:

Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek o godz. 18.00. Przed Mszą św. Godzinki do św. Józefa.

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

– Codziennie przed wieczornymi Mszami św. odmawiany jest różaniec. Zapraszamy.

  1. I Komunia Św.  W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się przygotowania do przyjęcia przez dzieci I Komunii św. w maju br. Dzieci z klasy III a zapraszamy na Mszę św. we wtorek, dzieci z klasy III b w środę, a dzieci z klasy III c w czwartek, na godzinę 18.00.

  2. Taca na potrzeby kościoła: Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na potrzeby parafii. Ograniczenia z powodu koronawirusa sprawiły, że jest nas mniej w kościele, a wydatki na jego utrzymanie nie spadły. Dlatego tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni za każdą ofiarę, którą składacie na tacę czy na konto parafialne. Bóg Wam Zapłać!

5. Dyspensa w piątek, 23.04. br.: W Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, która przypada w najbliższy piątek, 23 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!