NIEDZIELA 17.10.2021 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 29 niedziela zwykła. Pan Jezus nie pozostawia nam dzisiaj żadnych wątpliwości, iż prawdziwa wielkość człowieka objawia się w takiej miłości, która jest gotowa służyć. Zaś ostateczną jej miarą jest dar swojego życia dla innych. To zadanie jest realizacją chrześcijańskiego powołania, które polega na tym, abyśmy naśladowali Jezusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz by służyć i dać swoje życie na okup za wielu. (Mk 10,45)

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty. Patrona służby zdrowia.
2. W środę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
3. We piątek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
4. W sobotę, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bp.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa różańcowe: Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w październiku codziennie o godz. 17.15.

  2. Wspomnienie św. Jana Pawła II: W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II –  22 października zachęcamy do wzięcia udziału w Mszy św. i modlitwy przez wstawiennictwo tego z którym naszą parafię od samego początku łączy szczególna więź. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci Świętemu w jego relikwii.

  3. Wypominki: Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa wspominkowe za naszych drogich zmarłych. Karty na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne można zabrać z zakrystii. Wypełnione czytelnie należy składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

  4. Bierzmowanie:  Kandydaci do bierzmowania z klas 8 SP przeżywać będą w naszej parafii swoje rekolekcje w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

Zachęcamy również parafian do tzw. Duchowej adopcji bierzmowanego. Polega ona na podjęciu konkretnej, krótkiej modlitwy każdego dnia w intencji kandydata w czasie jego przygotowania do przyjęcia sakramentu. W zakrystii można przyjąć imię przyszłego bierzmowanego i zapisać się na listę. Serdecznie zachęcamy do tego wspólnotowego dzieła modlitwy.

  1. Adoracja: Jutro (poniedziałek) zapraszamy na godzinną adorację w ciszy po Mszy świętej wieczornej.

  1. Składka parafialna: Dzisiejsza składka, III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy. Na ławki zostały położone wykładziny, prosimy bardzo o dbanie o to, aby zawsze były równo i porządnie ułożone na ławkach. Bóg Zapłać !

  2. Film „Fatima”: Jutro 18. 10. br. o godzinę 9.45. w kinie „Helios” ( Sfera) odbędzie się projekcja filmy pt. „Fatima”. Zainteresowane osoby prosimy, aby odpowiednio wcześniej przyszły i odebrały bilety.

  3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!