XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17. 07. 2022 Roku Pańskiego

Scena, w której Jezus pochwala wybór Marii, dla wielu jest kontrowersyjna. Jakże można pochwalać bezczynność i brak troski o gościa? Wbrew pozorom jej decyzja jest trafna, bowiem Chrystus w ten sposób pokazuje każdemu z nas, że bycie blisko Boga to umiejętne dokonywanie wyborów. W praktyce oznacza ono umiejętność odczytywania znaków. Maria bardzo szybko zrozumiała, że najistotniejsze jest, aby nie odstępować Chrystusa ani na krok.

1. W poniedziałek. 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
2. W środę , 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
3. W piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny.
4. W sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

1. Pielgrzymka na Jasną Górę: XXXI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia wyjątkowo w tym roku z Wilamowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00, a zakończy 11 sierpnia na Wałach Jasnej Góry Mszą św. o godz. 14:00. Eucharystii przewodniczył będzie Biskup Roman Pindel. Do 29 lipca trwają zapisy internetowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl
    Zapraszając diecezjan do udziału w tegorocznej pielgrzymce bp Roman pisze min.:Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej,w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie…”

2. Błogosławieństwo pojazdów: Przyszła niedziela, 24 lipca wypada w Tygodniu św. Krzysztofa (24-31 lipca). W związku z tym po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróże – 1 grosz za jeden kilometr. Ofiary te będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy (zostaną przekazane dla Stowarzyszenia MIVA Polska).

A przy okazji warto przypomnieć o dobrej praktyce u początku każdej podróży, czyli o krótkiej modlitwie (np. Pod Twoją obronę) i wezwaniu św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną podróż.

1. Taca na potrzeby parafii: W dzisiejszą niedzielę, jako trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prace remontowe przy naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.

2. Nabożeństwa w tygodniu: W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odprawiane są nabożeństwa: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.15 w intencji Kościoła i trwającego synodu. Serdecznie zapraszamy!

3. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!