XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16. 10. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, obchodzona w Kościele polskim jako Dzień Papieski.

1. W poniedziałek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Atiocheńskiego.
2. We wtorek, 18 października – święto św. Łukasza ewangelisty.
3. W czwartek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
4. W sobotę, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

1. Nabożeństwa różańcowe: Trwają nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie Zapraszamy!

2. Dzień Papieski: Przeżywamy dzisiaj w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXII Dzień Papieski. Obchodzony jest pod hasłem „Blask Prawdy”. Odbywa się też zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia. (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i małych miejscowości).

3. Światowy Dzień Misyjny: W przyszłą niedzielę, 23 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Już dzisiaj goszczą w naszej parafii wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt wspierający Działalność oratorium w Bangladeszu.

4. I-Komunia św.: Rodziców dzieci z klas III SP nr 20, które przygotowują się do pełnego udziału w Eucharystii, zapraszamy na spotkanie w czwartek o godzinie 19.15 w kaplicy.

5. Frekwencja na Mszy św. niedzielnej: W ubiegłą niedzielę zostało przeprowadzone liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przyjmujących komunię św. W naszym kościele zgromadziły się 1853 osoby, co stanowi wzrost o ok. 4% w stosunku do roku ubiegłego. Niemniej jest to zaledwie niespełna 22% z szacowanych 8600 mieszkańców parafii. (W roku przed pandemią było nas 2600, tj. 30% osób zamieszkujących teren parafii) Do komunii św. przystąpiło 928 osób, co stanowi prawie 51% obecnych na Mszy św. Ogromnie cieszymy się każdym przychodzącym do Chrystusa – za nich i za ich świadectwo Bogu dziękujemy. Ale te liczby wiele pokazują – chrześcijanie zaangażowani stają się mniejszością w swoich środowiskach. Tym bardziej potrzebne jest świadectwo życia i modlitwa.

6. Wypominki: Można zamawiać wypominki na przyszły rok i uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominków: jednorazowe, listopadowe i całoroczne. Wypełnione karty składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Składka parafialna: Ofiara dzisiejszej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg Zapłać !

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!