XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2024 Roku Pańskiego

Przeżywamy dziś jedenastą niedzielę zwykłą. „Boże, źródło wszelkiego dobra, wysłuchaj nasze pokorne prośby i spraw, abyśmy przez Ciebie natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Twoją pomocą to wypełniali.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. W piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. W sobotę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa czerwcowe: Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. A w niedzielę o godzinie 17.45.
 2. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2023/24: Zbliża się dzień zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek, 21 czerwca, o godzinie 8.00 rano. Zapraszamy dzieci i młodzież, a także nauczycieli i rodziców na wspólne dziękczynienie Bogu za przeżyty w pokoju czas nauki i pracy dydaktycznej.
 3. Spotkanie grup: W środę, na zakończenie roku formacyjnego zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne po wieczornej Mszy św. na spotkanie przy wspólnym stole w sali Domu Katechetycznego.
 4. Niektóre nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek, zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  • w czwartek, po Mszy św. wieczornej na adorację w ciszy w intencji Kościoła.
 5. Taca na potrzeby parafii: W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel w kościele i przez konto bankowe.
 6. Pomoc żywnościowa: Nasza parafia, we współpracy z Caritas Diecezji ponownie przystąpiła do Programu Pomoc Żywnościowa 2021-2027. Kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy wynoszą obecnie odpowiednio: – dla osoby samotnie gospodarującej – 2 056,40 zł – dla osoby w rodzinie – 1 590 zł. Osoby, spełniające kryteria i chcące jeszcze skorzystać z tej formy pomocy, powinny zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wypełnić odpowiedni wniosek, a następnie dostarczyć go do kancelarii parafialnej. Żywność będzie wydawana w lipcu, a o terminie poinformujemy wszystkich zakwalifikowanych indywidualnie.
 7. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!