II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 16. 01. 2022 r.

Wszyscy chrześcijanie są zobowiązani, aby jeszcze bardziej iść za światłem prawdy Chrystusa. Ona jest fundamentem jedności. Gwiazda, którą ujrzeli mędrcy doprowadziła ich do Jezusa narodzonego w Betlejem. Do Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Mędrcy odnaleźli Zbawiciela i odkryli najgłębszą prawdę o rzeczywistości. Wszyscy chrześcijanie są zobowiązani, aby jeszcze bardziej iść za światłem prawdy Chrystusa. Ona jest fundamentem jedności.

1. W poniedziałek, 17 stycznia – przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.
2. W środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
3. W piątek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: W dniach 18-25 stycznia obchodzony będzie w całym świecie chrześcijańskim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszą mu słowa z Ewangelii św. Mateusza: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon.

2. Wizyta duszpasterska 2022: Trwa wizyta duszpasterska. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w tym roku kapłani z Bożym błogosławieństwem odwiedzają jedynie te rodziny, które tego sobie wyraźnie zażyczą, zapraszając księdza. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda dodatkowa odbędzie się 29 stycznia.

3. Legiony Maryi: Jutro, tj. w poniedziałek, 17 stycznia przypada ósma rocznica zawiązania się przy naszej parafii wspólnoty maryjnej – „Legion Maryi”. Z tej racji zapraszamy wszystkich członków czynnych i wspierających, a także czcicieli Matki Bożej na Mszę św. dziękczynną na godzinę 18.00 do naszego kościoła.

4. Adoracja synodalna: W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy MB Częstochowskiej, odbędzie się adoracja w ciszy w intencjach trwającego synodu i Kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W zakrystii znajdują się zagadnienia synodalne, które każdy parafianin może zabrać i indywidualnie, bądź w rodzinie czy innym gronie ustosunkować się do nich, a następnie przekazać za pośrednictwem parafii do kurii.

5. Wspólnotowe spotkanie opłatkowe: Pod koniec okresu kolędowego, 29 stycznia br. o godzinie 15.00, odbędzie się spotkanie wszystkich wspólnot i grup działających przy naszej parafii. Więcej informacji przekażemy za tydzień.

6. Taca III niedzieli miesiąca: Składka dzisiejszej, III niedzieli miesiąca – 16.01. br. przeznaczona jest na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy. Bóg Zapłać !

7. Prasa katolicka: Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy.
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!