V Niedziela Wielkanocna

15. 05. 2022 RP

W dzisiejszą niedzielę powracamy do Wieczernika. Powracamy do wydarzeń, które miały miejsce tuż przed męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. Możemy zauważyć, jak po wyjściu Judasza z Wieczernika zmienia się atmosfera, jak zmienia się klimat wśród tam przebywających. Jezus, przebywając na ziemi wśród swoich uczniów, pragnie im pozostawić bardzo ważne przykazanie:  Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali…

1. W poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
2. W sobotę, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

1. Nabożeństwa majowe: Przez cały miesiąc maj oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo do kościoła na godz. 17.30. Litanię Loretańską odmówimy także dzisiaj, pod krzyżem na oś. Langiewicza o godz. 15.00.

2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej: W ubiegłą niedzielę, 8 maja 2022 grupa 63 dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. To duże wydarzenie zarówno dla rodzin tych dzieci, jak i całej parafii. Ufamy, że przeżycie tej uroczystości wraz z „Białym Tygodniem” przyczyni się do duchowej odnowy rodzin. Dziękujemy ks. Jakubowi, który poprowadził dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii Świętej. Bóg Zapłać rodzicom za dar dla parafii – jest nim kustodia, która będzie służyła do przechowywania Najświętszego Sakramentu.

Dobrą praktyką po Pierwszej Komunii Świętej jest wprowadzenie dzieci w regularne korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania w kolejne pierwsze piątki miesiąca. Dobrym środowiskiem formacyjnym dla dzieci jest Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci – dla chłopców i schola dziecięca – dla dziewcząt. Serdecznie zapraszamy!

1. Trzecia niedziela miesiąca: Składka dzisiejszej, trzeciej niedzieli maja przeznaczona jest na cele parafialne, którymi są inwestycje, remonty i bieżące prace przy kościele i budynkach kościelnych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Bóg Zapłać!

2. Pielgrzymka do Niepokalanowa: Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Zapisy przyjmuje pani Stanisława Połącarz. (Telefon: 518 302 547)

3. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, które można nabyć przy głównych drzwiach kościoła i zachodnim wyjściu.

Wszystkim, życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!