XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022 Roku Pańskiego

Nasza diecezja świętuje dzisiaj uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, księdza męczennika, który jest głównym patronem diecezji. Fakt dobrowolnego oddania życia za współbrata więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz, jest niezbywalnym dowodem heroicznej miłości o której mówił nasz Pan Jezus: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.”

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W poniedziałek,15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
2. W środę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana.
3. W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny: Jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo ziół.

  2. Bukiety i wianki ziół: W uroczystość Matki Bożej Zielnej – bo tak też nazywamy jutrzejszą uroczystość, będziemy rozprowadzać bukiety ziół przed Mszami św. Zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne. Bóg zapłać za każdy dar!

  3. Spotkanie liderów: Już dzisiaj zapraszamy liderów wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii na spotkanie organizacyjne – w niedzielę, 28 sierpnia po wieczornej Mszy św.

  4. Nabożeństwa: Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci św. Józefa, naszego patrona, we wtorek i w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po wieczornej Mszy św. Intencje w których zawieramy nasze dziękczynienia i prośby można składać w zakrystii.

  5. Taca III niedzieli: Taca przyszłej niedzieli, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Te cele, to głównie utrzymanie parafii oraz bieżące remonty, naprawy, zobowiązania. Musimy też mieć świadomość, że duża część naszej coniedzielnej składki przeznaczona jest na cele poza-parafialne, które wyznacza nam Biskup Diecezjalny. Bóg zapłać za odpowiedzialne podejście w tej kwestii.

  6. Duo Continotes: Jutro, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, w czasie Mszy świętych przedpołudniowych oraz po nich, będzie nam towarzysz duet: „Duo Continotes”. Będziemy mieli okazję posłuchać muzyki, rzadko dzisiaj wykonywanej na katarynce oraz flecie i pianinie. Zapraszamy!

  7. Prasa katolicka: Przy drzwiach kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do czytania i życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!