III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r. Niedziela Biblijna

Dzisiaj 3 Niedziela Wielkanocna. „Boże, Ty przywróciłeś młodość ducha swoim wiernym, zachowaj ich w radości i spraw, aby ciesząc się z odzyskanej godności przybranych dzieci Bożych  z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

W piątek, 19 kwietnia, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tydzień Biblijny: Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Przy tej okazji jeszcze goręcej zachęcamy do częstowania się Słowem Bożym, którego fragmenty możemy zabrać z kościoła i brać udział w spotkaniach kręgu Biblijnego.
  2. Święto Chrztu Polski: Piąty raz przeżywamy Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku na dzień 14 kwietnia. ( to już 1058 rocznica)
  3. Wspólnota Michała Archanioła: We wtorek, wraz ze wspólnotą Św. Michała Arch. zapraszamy na wieczorną Mszę św., po której odprawimy nabożeństwo do św. Michała.
  4. Rola Grupy charytatywnej: Tydzień Miłosierdzia Bożego, który dobiegł końca jest okazją do spojrzenia z wdzięcznością na członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dziękujemy za ich posługę podejmowaną w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Chcielibyśmy też podjąć zmaganie z samotnością we wspólnocie parafialnej poprzez np. odwiedziny osób samotnych, które nie wychodzą z domu. Wszystkich, którzy mogliby poświęcić trochę swojego czasu, również młodzież szkół ponadpodstawowych, zapraszamy do zaangażowania się do pracy w Parafialnym Zespole Charytatywnym. Wystarczy zgłoszenie się osobiście lub telefonicznie do proboszcza.
  5. Wspólnota Żarki: Wspólnota „Żarki”, która w ubiegłą niedzielę przeprowadziła w parafii „Dzień Głoszenia i Dzielenia” dziękuję serdecznie za okazaną życzliwość i hojność. Dzięki niej z nadzieją mogą myśleć o wakacyjnym obozie w Krzeszowicach i spełniać swoje marzenia oraz misję. W tym dniu zebrano 10 874 zł. Bóg Zapłać!
  6. Odrowąż: Wyjazd do Odrowąża Podhalańskiego na grób śp. ks. proboszcza Józefa Szczypty, odbędzie się w najbliższą sobotę, 20.04.br. o godzinie 7.00 z pętli autobusowej przy ul. Tuwima. Prosimy o punktualność.
  7. Kurs Nowe Życie: Zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w dniach 19 – 21 kwietnia pod nazwą kurs Nowe Życie. To kolejna edycja tej formy rekolekcji w naszej parafii przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą odnowić swoją relacje z Bogiem. Zapisy pod numerem telefonu 503 894 567 lub linkiem zamieszczonym na stronie internetowej parafii.
  8. Akcja krwiodawstwa: Najbliższa akcja oddawania krwi przy naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia między godziną 9.oo a 13. przy kościele.
  9. Taca parafialna: Za tydzień, 21 kwietnia w III niedzielę miesiąca, „taca” zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg Zapłać! Przy okazji chcemy poinformować, że zostały zamówione nowe okna do zakrystii.
  10. Wyjazdy: Nasza parafia pragnie zorganizować autokarowe wyjazdy: w długi weekend majowy w dniach 27 kwietnia do 5 maja pielgrzymkę do Francji. Zaś w czasie wakacji 7 – 17 lipca do Grecji. Więcej informacji na temat wyjazdów na plakacie w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.
Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.
W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.
Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.
Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku
✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Ogłoszenia poza parafialne:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej w bieżącym roku po raz kolejny organizuje „Dzień Otwarty dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami”, który odbędzie się 17 kwietnia  2024 r. w godzinach od 9:00 do 14:00, w Centrum Seniora w Bielsku-Białej, przy ul. Romana Dmowskiego 6 (III piętro).
W Centrum zorganizowane zostaną stanowiska informacyjne dla zaproszonych gości oraz prowadzone będą prelekcje z zakresu profilaktyki zdrowia czy bezpieczeństwa.
Osoby niepełnosprawne oraz osoby starsze, w jednym miejscu, będą mogły uzyskać informacje o przysługujących im uprawnieniach czy ulgach, ale także o instytucjach działających na ich rzecz oraz o realizowanych projektach, programach i przedsięwzięciach dedykowanych właśnie takim osobom.