NIEDZIELA 14.03.2021r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś 4. niedziela wielkiego postu. Niemal w połowie wielkopostnego czuwania, liturgia Kościoła wzywa nas do radości (Niedziela Laetare). Ewangelia dzisiejsza wskazuje na radość głębszą i trwałą. Jej źródłem jest Bóg obecny w swoim ludzie. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości i otwórzmy się na moc miłosierdzia.

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w myśl słów: „Idźcie do Józefa – Orędownika i Przewodnika w trudnych chwilach”. Serdecznie witamy w naszej parafii o. Pawła Pasierbka SJ, naszego przewodnika duchowego na czas rekolekcji i polecamy jego posługę Duchowi Świętemu przez wstawiennictwo naszego Patrona.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W środę,17 marca – wspomnienie św. Patryka, biskupa.
2. W piątek, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Gorzkie Żale: Dzisiaj wyjątkowo o godz. 17.00. z kazaniem pasyjnym o. Pawła.

2. Rekolekcje: Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablotach przykościelnych, na stronie internetowej naszej parafii i będziemy go podawać także z ambony. Zwracamy uwagę na dodatkową drugą przed południem Mszę św. o godz. 10.00, wprowadzoną ze względu na zalecenia sanitarne. (nie będzie w czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00) Rekolekcje zawsze są czasem ważnym – chciejmy go dobrze wykorzystać. Młodzież szkół średnich i starszą zachęcamy do udziału w rekolekcjach razem z dorosłymi.

3. Odpust parafialny: 19 marca, w uroczystość św. Józefa – patrona parafii przeżywać będziemy odpust parafialny. W tym roku, któremu w całości patronuje św. Józef i wyprasza dla nas zdroje łask, przeżyjmy go w wielkim dziękczynieniu św. Józefowi. Wsłuchując się w sugestie ks. Biskupa, właśnie w liturgiczne wspomnienie św. Józefa w piątek, przeżyjemy naszą odpustową uroczystość parafialną, a niedziela 21 marca, będzie diecezjalnym dniem św. Józefa.

Msze św. odpustowe w piątek, 19 marca, będą odprawiane wg następującego porządku: 6.30, 8.00. 16.30 i 18.00 – suma odpustowa. W tym dniu nie będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a z racji odpustu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Niedziela, 21 marca: Porządek Mszy św. w najbliższą niedzielę, 21.03. będzie zmieniony, ponieważ ze względów technicznych nie możemy sprawować Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie prosimy o uwzględnienie tej zmiany. O godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. bpa Romana zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w ramach obchodu Roku Świętego Józefa w diecezji Bielsko – Żywieckiej. Ponieważ jest to wydarzenie o zasięgu diecezjalnym, uczestniczyć w niej będą mogły jedynie zaproszone osoby oraz przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej. W czasie, gdy tak wielka wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa i dystansu społecznego, bardzo prosimy, aby nasi drodzy parafianie, którzy chętnie uczestniczą w południowej Mszy św. – tym razem wybrali inną godzinę. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Telewizję Polonia – zachęcamy do łączności duchowej z modlącymi się w świątyni, poprzez łącza telewizyjne w czasie trwania transmisji. Intencja mszalna z godziny 11.30 zostanie przeniesiona na godz. 13.00.

5. Nowenna przed uroczystością św. Józefa; będzie odprawiana codziennie do czwartku. Do szkatuły można składać prośby do naszego Patrona.

6. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia; wpisujący się w obchody Roku Św. Józefa przeżywać będziemy między 19 a 25 marca. Modlitwy i rozważania poprowadzą Róże Różańcowe przed wieczorną Mszą św.

7. Paschaliki i baranki paschalne: W zakrystii i przy wejściu do kościoła są wyłożone symbole Wielkanocy – paschaliki i baranki. Złożone ofiary będą przeznaczone dla potrzebujących w ramach pomocy Caritas w naszej diecezji i parafii.

8. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego.

9. Składka przyszłej III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać!

Prasa i książki: Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła. Dzisiaj zwracamy uwagę na „Gościa Extra” pt. „Cień Ojca” w cenie 9 zł. (bardzo dobry i ciekawy materiał poświęcony św. Józefowi).

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!