NIEDZIELA 13.03.2022r.

II Niedziela Wielkiego Postu

Bóg po raz kolejny pragnie dzisiaj zawrzeć z nami przymierze, tak jak zawarł je z Abrahamem. Przymierze człowieka z Bogiem, to jednym słowem naśladowanie Jego miłości we współczesnym świecie, miłości, która sprawi, że będą nasze ciała przekształcone na podobieństwo ciała Chrystusa, o czym zapewnia nas święty Paweł w Liście do Filipian.

1. W czwartek, 17 marca – wspomnienie św. Patryka, biskupa.
2. W piątek, 18 marca – z racji III piątku, dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego.
3. W sobotę, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

1. Wojna na Ukrainie: Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji i w gotowości do pomocy potrzebującym uchodźcom.

2. Rekolekcje: Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 16 marca. Ich tematem jest Eucharystia: „Ofiara, uczta czy błogosławieństwo? – nieco inaczej o Mszy św.” Serdecznie witamy w naszej parafii o. franciszkanina Feliksa Rachwalika, biblistę i Delegata Ziemi Świętej, naszego przewodnika duchowego na czas rekolekcji. Polecajmy jego posługę Duchowi Świętemu przez wstawiennictwo naszego Patrona. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablotach przykościelnych, na stronie internetowej naszej parafii i będziemy go także ogłaszać z ambony. Zwracamy uwagę, że poranna Msza św. w czasie rekolekcji będzie o godz. 8.00. Rekolekcje wielkopostne zawsze są czasem ważnym dla naszego ducha – chciejmy je dobrze przeżyć. Młodzież szkół średnich i starszą także zachęcamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych, modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym i spowiedzi. W ostatnim dniu rekolekcji będzie zbierana kolekta przeznaczona na zakon św. Franciszka w Chorzowie – nasz dar za prowadzenie rekolekcji.

3. Odpust parafialny: W sobotę, 19 marca, w liturgiczną uroczystość św. Józefa – patrona parafii przeżywać będziemy odpust parafialny. Wyraźmy św. Józefowi, naszemu Opiekunowi, wielkie dziękczynienie i jeszcze raz ofiarujmy się Jego orędownictwu u Boga, prosząc o dar pokoju zwłaszcza dla Ukrainy. W tym świątecznym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.00. Sumę odpustową z udzieleniem sakramentu bierzmowania 28-mio osobowej grupie naszej młodzieży o godz. 11.00 odprawi ks. bp Piotr Greger z kapłanami dekanatu. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziny młodzieży bierzmowanej.

4. Nowenna do świętego Józefa, którą rozpoczęliśmy w czwartek, będzie kontynuowana do piątku. Do szkatuły można składać prośby i podziękowania do naszego Patrona.

5. Nabożeństwa wielkopostne: Zapraszamy na nabożeństwa:

– dzisiaj na Gorzkie Żale, na godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym o. Feliksa.

– w piątek na Drogę Krzyżową: 16.30 – dla dzieci, 17.15 – dla dorosłych, 18.45 – dla młodych parafian.

6. Kancelaria parafialna: Z racji rekolekcji i odpustu, kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna. W ważnych sprawach, niecierpiących zwłoki prosimy o indywidualne podejście, bądź telefon.( 516 338 827)

7. Adoracja: W czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej odbędzie się adoracja w ciszy w intencji trwającego synodu i Kościoła. Zapraszamy!

8. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele są wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego

9. Składka przyszłej III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne. Bóg zapłać!

Prasa i książki: Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego oraz lektury książek i prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego spokojnego tygodnia. Szczęść Boże!