NIEDZIELA 12.12.2021 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj trzecia niedziela adwentu (niedziela Gaudete). Radość chrześcijańska – o czym przypomina trzecia niedziela adwentu – jest przede wszystkim radością nawrócenia, powrotu do Boga i Jego miłości; jest odkrywaniem wciąż na nowo miłości Boga jako źródła nadziei i radości.

1. W poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
2. We wtorek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.
3. W tym tygodniu, w środę, piątek i w sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
4. W piątek, 17 grudnia, oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
5. Jutro, 13 grudnia wspominamy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. O tym naszym doświadczeniu historycznym nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego i módlmy się o pokój i jedność w naszej ojczyźnie.

1. Roraty: W tym tygodniu, od piątku, 17 grudnia rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach. Od poniedziałku do piątku o godz.18.00, w sobotę o godz.7.00.

2. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia: Jest czymś oczywistym, że przed świętami Bożego Narodzenia wielu będzie chciało przystąpić do spowiedzi świętej. Już teraz prosimy o zastanowienie się nad terminem spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami. W tym roku także nie będzie całodziennej spowiedzi adwentowej.

3. Odwiedziny duszpasterskie 2021/22: Sytuacja epidemiczna sprawia, że i tegoroczna wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjny sposób. (choć do końca mieliśmy nadzieję, że dane nam będzie przyjść do waszych domów i mieszkań z Bożym błogosławieństwem). Duszpasterze odwiedzą te rodziny, które zaproszą kapłana do swojego domu. Rodziny, które chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia są przyjmowane począwszy od dzisiejszej niedzieli. Przy drzwiach i w zakrystii można zabrać blankiet zgłoszeniowy i wypełniony oddać do świąt. Spotkania kolędowe odbywać się będą wg wyznaczonego porządku. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.

4. Adoracja: W najbliższy czwartek, 16 grudnia po roratach, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Matki Bożej w intencjach synodu i Kościoła.

5. Opłatki i świece: W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania opłatków na stoły wigilijne przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.  Ofiary z nich uzyskane będą przeznaczone na utrzymanie służby kościelnej. Opłatki bezglutenowe można dostać u pana kościelnego. W zakrystii są także świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

6. Ofiara na kościół: W przyszłą, III niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Dziękujemy Wszystkim, którym materialna strona parafii leży na sercu. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia: Szczęść Boże!