NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12. 06. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Z głębi serca wołamy: „Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie Panu naszym”.

1. W poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i DrK.
2. We wtorek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
3. W czwartek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
4. W piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

1. Nabożeństwa: Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedzielę kwadrans przed wieczorną Mszą św.

2. Boże Ciało: W czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Święto to, jest świadectwem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Msze święte w uroczystość, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i po zakończeniu procesji ( z godziny 11.30) oraz wieczorem o 18.00. Po Mszy św. o 10.00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami naszego osiedla: Złotych Kłosów, Jutrzenki, Łagodną i Liściastą. Podejmijmy wysiłek, by po latach pandemicznych, zgromadzić się możliwie jak najliczniej na Mszy św. o godz. 10.00. i wziąć udział w procesji. Za przygotowanie ołtarzy z góry dziękujemy: Wspólnotom: Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym – „Kana”, Domowemu Kościołowi oraz członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Panom …

3. Sypanie Kwiatów: Dzieci przedszkolne i z młodszych klas Szkoły Podstawowej zapraszamy do sypania kwiatów zarówno w samą uroczystość, jak i podczas oktawy Bożego Ciała. Dzieci komunijne i przeżywające rocznicę komunii do udziału w procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty odbędzie się w środę, 15.06. o godzinie 16.00. przed kościołem. Chłopców zapraszam do dzwonienia dzwoneczkami w czasie procesji (dzwoneczki trzeba sobie przynieść). Liczymy także na pomoc pań w gromadzeniu płatków kwiatów na procesje.

4. Oktawa Bożego Ciała: Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W niedzielę, 19.06. przed Mszą św. o godzinie 17.30. Na zakończenie oktawy pobłogosławimy wianki z tegorocznych ziół i kwiatów.

5. Rocznica I-Komunii: Dzieci z klas IV, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii św., gorąco zapraszamy na uroczystą Msze św. rocznicową w Boże Ciało na godzinę 10.00. Spowiedź dzieci w środę od godzinie 17 do 18.00 oraz codziennie przed Mszą św.

1. Nabożeństwo Fatimskie: Jutro, tj. 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z kazaniem o. Sławomira Ledwonia. Początek o godzinie 17.19.
  2. Spotkanie pielgrzymkowe: W przyszłą niedzielę, 19 czerwca po porannej Mszy św. odbędzie się w kaplicy Matki Bożej spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się końcem czerwca do Niepokalanowa.

3. Taca III niedzieli: W przyszłą niedzielę, 19.06. składka przeznaczona będzie na cele parafialne, którymi są utrzymanie parafii, remonty i inwestycje.

4. Podziękowania: Rodzina Szimke z Jasienicy pragnie serdecznie podziękować za udzielone jej wsparcie, które okazaliśmy w poprzednią niedzielę. Zebrana kwota to 4520 zł. Bóg zapłać Wszystkim ofiarodawcom.

5. Prasa: Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach kościoła. Zwracamy uwagę na wyjątkowy numer „Gościa Niedzielnego” – „Gość Ekstra”, w całości poświęconemu Eucharystii. Cena 12 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!