UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – 12.05.2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. „Wszechmogący Boże, wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury,  spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie  i utwierdź naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale.”

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W poniedziałek, 13 maja – wspomnienie Matki Bożej z Fatimy.
 2. We wtorek, 14 maja – przypada święto św. Macieja apostoła.
 3. W środę, 15 maja – przypada wspomnienie św. Zofii, męczennicy.
 4. W czwartek, 16 maja – przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wniebowstąpienie Pańskie: Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 19 maja będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ostatni dzień liturgicznego okresu wielkanocnego. Mamy obowiązek przypomnieć, że dobiega końca czas wypełnienia zobowiązania przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Ufamy, że takie przypomnienia nie są potrzebne naszym parafianom…
 2. Uroczystość I-Komunii: Cała nasza wspólnota parafialna przeżywa dzień I-komunii św. dzieci z klas II. O godzinie 13.oo po raz pierwszy w pełni przeżyją Eucharystię. Przy tej okazji dziękujemy ks. Jakubowi za włożony trud w przygotowanie dzieci i ich rodzin do tego tak ważnego doświadczenia duchowego. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świątynie na to święto, a rodzicom za dar ołtarza, za który zostało zakupione nowe naczynie liturgiczne do udzielania eucharystii wiernym. Bóg zapłać!
 3. Nabożeństwa majowe: Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie na godzinę 17.30. połączone z nowenną do Ducha Świętego i modlitwą w intencjach dzieci komunijnych, przeżywających Biały Tydzień. Mieszkańcy osiedla Langiewicza zapraszają na majówkę pod historyczny krzyż w soboty i niedziele na godzinę 15.00.
 4. Nabożeństwo Fatimskie: Jutro, 13 maja, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Ze względu na trwający Biały Tydzień rozpocznie się ono o godzinie 17.30.
 5. Parafialna Rada Duszpasterska: We wtorek, 21 maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich członków prosimy o przybycie do Domu Katechetycznego na godzinę 19.00.
 6. Niektóre spotkania i nabożeństwa w tym tygodniu: ­
  • we wtorek – Akcja Katolicka – zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w bibliotece parafialnej po wieczornej Mszy.
  • w czwartek – adoracja w ciszy w intencjach synodu i Kościoła w kaplicy MB Częstochowskiej, także po wieczornej Mszy św.
  • w sobotę – spotkanie Straży Honorowej NSPJ po porannej Mszy św. w Domu Parafialnym.
  • zachęcamy do odwiedzenia biblioteki parafialne w niedzielę do godziny 11.30.
 7. Akcja Charytatywna: W dniu dzisiejszym po zakończeniu Mszy świętych, przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Przed kościołem kwestować będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20  w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei”.
  Celem edukacyjnej inicjatywy jest szerzenie idei hospicyjnej oraz pozyskiwanie funduszy przeznaczonych na funkcjonowanie hospicjum. Serdecznie zapraszamy o przyłączenie się do Akcji, a za każdy gest dobroci i wsparcia serdecznie dziękujemy.

  Bóg zapłać!
 8. Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę: Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. W programie o godz. 12.00 w sali o. Augustyna Kordeckiego konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass, świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, o godz. 14.00 Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu) oraz modlitwa różańcowa
 9. Wyjazd do Grecji: Nasza parafia pragnie zorganizować w czasie wakacji w dniach  7 – 17 lipca autokarowy wyjazd do Grecji. Zwiedzanie i odpoczynek. Więcej informacji na temat wyjazdu na plakacie w gablocie ogłoszeń i u ks. Marcina. Trwają też zapisy na czerwcową pielgrzymkę do Markowej, Strachocina … Serdecznie zapraszamy. 
 10. Zapraszamy na koncert muzyki gospel w wykonaniu Bielskiego Chóru Gospel oraz chóru z Krakowa, który odbędzie się w poniedziałek 13.05 o godz. 19.15 w Katedrze św. Mikołaja. Wstęp wolny.
 11. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu kościoła. Polecamy miesięcznik „Apostolstwo Chorych” dla tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła i chorych osób oraz „Misyjne Drogi”. Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!