NIEDZIELA 11.12.2022 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj trzecia niedziela adwentu (niedziela Gaudete). Radość chrześcijańska – o czym przypomina trzecia niedziela adwentu – jest przede wszystkim radością nawrócenia, powrotu do Boga i Jego miłości; jest odkrywaniem wciąż na nowo miłości Boga jako źródła nadziei i radości.

1. We wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy
i męczennicy.
2. W środę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.
3. W piątek, 16 grudnia, oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
4. W tym tygodniu, w środę, piątek i w sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Trwają zapisy na kolędę (wizytę duszpasterską) 2022/2023. Druki do ręcznego wypisania zaproszenia dostępne są w zakrystii i na stolikach z gazetami przy wyjściu głównym oraz bocznym. Na stronie internetowej można zapisać się na kolędę drogą elektroniczną, wypełniając zamieszczony tam formularz. Ręcznie wypisane zaproszenia (tradycyjne) można przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania. Wszystkie zaproszenia (tradycyjne i internetowe) składamy do dnia 21 grudnia. Po tej dacie zostaną wywieszone trasy kolędowe z nazwą ulicy, nr bloku/domu, dniem i godziną rozpoczęcia kolędy.

2. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą Eucharystią. Nie organizujemy dodatkowego dnia spowiedzi przedświątecznej, dlatego prosimy, by nie odkładać tego sakramentu na ostatnią chwilę.

3. Zapraszamy do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kana”. Spotkanie w poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej w parafialnej salce nr 5.

1. Wspólnota Dzieci Bożych, działająca w parafii, przygotowała dziś pięknie udekorowane przez dzieci świąteczne pierniczki. Po każdej Mszy Świętej, przed naszym kościołem dzieci wraz z opiekunami będą je sprzedawać. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby wspólnoty, m.in. na wyjazdy dzieci. Dziękujemy za każdy dar serca.

2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas można odbierać
    w zakrystii. Minimalna ofiara to 10 zł.

3. Pomoc materialna, jakiej udzieliliście poprzedniej niedzieli dla Kościoła na Wschodzie wyniosła 3170 zł.

4. Poświęcone opłatki można odebrać od pana Kościelnego w zakrystii.

5. Adoracja w ciszy w czwartek, po wieczornej Eucharystii.

6. Roraty w tygodniu o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00.

7. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na spotkanie, które odbędzie się
    w sobotę 17 grudnia po porannej Mszy Świętej w bibliotece parafialnej.

8. Uruchomiliśmy ogrzewanie dla głównego kościoła. Niestety
    w ciągu tygodnia zmagaliśmy się z problemami ustawienia pieca grzewczego. Dlatego ogrzewanie odczuwalne będzie dopiero teraz. Kaplica tej zimy pozostanie bez ogrzewania ze względu na jego modernizację. Msze Święte poranne przeniesione zostają na główny kościół. Dziękujemy za zrozumienie.

9. Przyjmowanie intencji mszalnych zostało przeniesione na czas trwania kancelarii parafialnej. W razie jakichkolwiek problemów z osobistym przybyciem do kancelarii w celu potwierdzenia intencji prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach kancelaryjnych. Nr telefonu (516 338 827) podany jest na stronie internetowej parafii, a także przed drzwiami wejściowymi do kancelarii.

10. Składka przyszłej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy Wszystkim, którym materialna strona parafii leży na sercu.

11. W zakrystii do odebrania intencje z Mszy Świętej pogrzebowej: Zdzisława Pawlickiego, Alicji Orłowskiej oraz Jana Urbana. Prosimy kogoś z rodziny o odbiór rozpisanych intencji. Jeśli ktoś nie odebrał jeszcze intencji z pogrzebów wcześniejszych, informujemy, że intencje nadal czekają na członków rodziny.

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia: Szczęść Boże!