XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11. 10. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku. „Niełatwo zmierzyć głębokość słów” (K. Wojtyła) – możemy się o tym przekonać rozważając hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego Totus Tuus (Cały Twój). Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
2. W czwartek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa zakonnicy i DrK.
3. W piątek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śl.
4. W sobotę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i DrK.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus” – po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży. Ofiary na stypendia można składać do skarbon umieszczonych przy stopniu komunijnym i przy drzwiach.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godzinę 17.15. We  wtorek, 13 października połączone zostanie z ostatnim w tym roku nabożeństwem Fatimskim. Procesję światła odbędziemy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy ks. dr Krzysztofowi Kurnikowi za prowadzenie tegorocznej „Fatimy”. Zapraszam też na różaniec pod krzyż na osiedlu Langiewicza w soboty i niedziele o godz. 15.00.

 3. Od wielu już lat 15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszej parafii dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego będziemy polecać zmarłe dzieci i ich rodziny. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka, a po niej zapraszamy na spotkanie z ks. Jarosławem Ogrodniczakiem.

 4.  Zapraszamy wszystkich oazowiczów na obchody 40-lecia Oazy młodzieżowej w naszej parafii, w przyszłą niedzielę, 18 października na godzinę 14.30. Na uroczystą Msze św. o godz. 15.00, zostali zaproszeni wszyscy księża moderatorzy wraz z założycielem Oazy – ks. Józefem Walusiakiem.

 5. W poniedziałek, 26 października, przygotowana wcześniej młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o modlitwę w jej intencji.
 6. Z wielką radością prezentujemy od początku nabożeństw różańcowych nową monstrancję, która została nabyta dla naszego kościoła. Monstrancja ta w połowie została sfinansowana z daru rodzin dzieci pierwszo-komunijnych. Jest dużym obiektem liturgicznym. Jej wysokość sięga 87 cm. Wykonana z pozłacanego mosiądzu w kształcie przypominającym znak Bożego miłosierdzia z Łagiewnik. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

 1. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w akcji oddawania krwi. Organizatorzy za ten najcenniejszy dar, którego pozyskano 5,4 litra składają podziękowania. Dziękujemy także wszystkim, którzy złożyli makulaturę na cele charytatywne. Zebrano jej 3,5 tony, co jest warte 420 zł.( 12 gr. za kilogram)
 2. Można już zamawiać wypominki na przyszły rok. Wypominki, to nasza szczególna modlitewna pamięć o zmarłych, jest wyrazem naszej wdzięczności wobec osób, którym wiele zawdzięczamy, zwłaszcza rodzicom i dziatkom .
 3. W związku z zapytaniami o sposoby przyjmowania Komunii św. informujemy, że Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała komunikat w związku z praktyką podawania Komunii św. na rękę. Czytamy w nim m.in.: „W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św. na rękę, przypominamy, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne, jeśli spełnia się warunki stawiane w tej kwestii przez prawo liturgiczne”. Zachęcamy do zapoznania z treścią całego komunikatu: https://episkopat.pl/komisja-liturgiczna-episkopatu-komunia-na-reke-nie-jest-profanacja/

 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wewnątrz świątyni zasłaniają usta i nos w trosce o bezpieczeństwo sanitarne wszystkich uczestników liturgii. Dziękujemy również wszystkim, którzy z szacunkiem podchodzą do Komunii św. i przyjmują ją ze czcią w obecności kapłana.

 5. Przy głównym wejściu do kościoła został zamontowany bezdotykowy dozownik z wodą święconą. Przypominamy także, że w przy zakrystii znajduje się duże naczynie z wodą święconą, którą w bezpieczny sposób możemy zabierać do swoich domów.

 6. Ofiara – kolekta przyszłej, III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy!

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „ Gościa Niedzielnego” znajdziemy na płycie CD piękny film o Matce Jezusa pt. „ Ziemia Maryi”.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!