XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.IX.2022

Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Jeśli chcemy, możemy doświadczyć Bożego miłosierdzia, winna obudzić się w nas postawa marnotrawnego syna. Mając świadomość odejścia od Boga poprzez grzech, musi zrodzić się w nas pragnienie powrotu, aby otrzymać w pełni Jego przebaczenie. Wracając do Ojca nie tylko nie poczujemy się poniżeni tym, że musimy uznać i wyznać swoje grzechy, ale poczujemy się dowartościowani, ponieważ na nowo staniemy się dziećmi Bożymi. Przebaczenie popełnionego zła nie jest i w żaden sposób nie może być rozumiane jako zgoda na zło, jako „przymrużenie oka”. Ten, komu zostają odpuszczone grzechy nie wraca do stanu zniewolenia, lecz zaczyna żyć wolnością dziecka Bożego.

Liturgiczne obchody tygodnia

W poniedziałek, 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryji i rocznica Odsieczy Wiedeńskiej.
We wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
W środę 14, września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryji Panny Bolesnej.
W piątek, 16 września – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
W sobotę, 17 września – wspomnienie św. Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktora Kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. W wtorek 13 września zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.19, o godz. 18.00 Msza święta, a następnie różaniec i procesja fatimska.

3. W środę 14 września o godz. 17.00 pod krzyżem na Osiedlu Langiewicza zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy serdecznie.

4. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże.

5. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 17 września po porannej Mszy Świętej.

6. Spotkania wspólnoty Dzieci Boże odbywają się w każdą sobotę w domu katechetycznym o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci. Informacje u ks. Jakuba.

7. W przyszłą niedzielę 18 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

8. Intencje na Msze Święte na przyszły (2023) rok będą przyjmowane w następnym tygodniu: w poniedziałek 19 września od godz. 14.00 i we wtorek 20 września od godz. 15.00.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy i nauki.