NIEDZIELA  10.11.2019r.

XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 32 niedziela zwykła. Człowiek od zawsze poszukuje sensu własnego życia i pyta, co czeka go w przyszłości? Wierzy i ma nadzieję, że nie przeminie na zawsze, lecz osiągnie udział w życiu wiecznym. Jako chrześcijanie nosimy w sobie obietnicę nieśmiertelnego życia, daną nam przez Boga. Dlatego wyraźmy  naszą wdzięczność za ten dar oraz głośmy śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 

 1. W poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, bp.
 2. We wtorek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, bp i męcz.
 3. W środę, 13 listopada – wspomnienie pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 4. W czwartek, 14 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 5. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. 1. Trwa miesiąc listopad, naszej szczególnej pamięci o tych co odeszli do wieczności. Wypominkiodprawiane są codziennie  kwadrans przed poranną Mszą św., a wieczorem o godz. 17.30. Karty na wypominki roczne, składać jeszcze w zakrystii.
 2. Jutro świętujemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zapomnijmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a także za wszystkich, którzy wiele poświęcili, aby dzisiaj Polacy mogli żyć w wolnej Polsce. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci zaprosimy do zaśpiewania hymnu przy pomniku wdzięczności.
 3. W gablocie przy kościele są wystawione wypominki roczne, prosimy o zapoznanie się z nimi i poinformowanie nas o ewentualnych błędach, czy brakach.
 4. Jutro przypada wspomnienie św. Marcina, biskupa i żołnierza. Naszym  solenizantom, wśród których jest ksiądz Marcin Hałas, składamy najpiękniejsze życzenia, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło Waszym pracom i zamiarom, a św. Marcin inspirował Was do dobrego życia dla Boga i ludzi. Wszelkiej pomyślności  Wam życzymy.
 5. Młodzież oazowa naszej parafii będzie dziś rozprowadzać w głównym wejściu do kościoła rogale na św. Marcina. Są w prawdzie małe, ale nie mniej smaczne :). Przed głównym wejściem będzie można wspomóc młodzież zakupując cegiełkę w postaci małej lub większej paczuszki rogali. Dziękujemy za Wasze otwarte serca. Dochód ze smakołyków będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów młodzieżowych i działalności z młodzieżą w naszej parafii.
 6. 6. W przyszłą sobotę, 16 listopada na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież na Wielkie Uwielbienie – Młodzi Uwielbiają, które cyklicznie odbywa się w naszej parafii. Oczywiście zaproszenie to kierujemy do wszystkich parafian. Warto przeżyć ten czas w wyjątkowej bliskości z Bogiem. Po uwielbieniu zapraszamy jak zawsze na poczęstunek do salek w Domu Katechetycznym.

7 .Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. odbędzie się w czwartek, 14 listopada  po wieczornej Mszy św.

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, odbędzie się w niedzielę, 17 listopada o godz. 16.00.
 2. 9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy kilka artykułów o tematyce patriotycznej, m.in. nt. patriotyzmu gospodarczego.
 3. 10. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego i radosnego świętowania i całego tygodnia.  Szczęść Boże