XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10. 10. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku. Non abiate paura! Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi! Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.
Jan Paweł prosi na koniec w swojej inauguracyjnej homilii: „Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka!”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W środę, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
2. W piątek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa zakonnicy i DrK.
3. W sobotę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 43 rocznica wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzień Papieski: Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Powracamy do tego orędzia nadziei, które św. Jan Paweł II skierował na początku swojego pontyfikatu do podzielonego świata. Zapewniał nas wtedy, że otwarcie się na Chrystusa i Jego Ewangelię może przezwyciężyć lęki przeżywane przez człowieka i całe społeczeństwa. To wezwanie nie straciło dziś nic ze swej aktualności. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży. Ofiary na stypendia można składać do skarbon umieszczonych przy stopniu komunijnym i przy drzwiach.

  2. Rada Parafialna: Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w sali Domu Katechetycznego.

  3. Nabożeństwo fatimskie i różańcowe: Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godzinę 17.15. W środę, 13 października połączone zostanie z ostatnim w tym roku nabożeństwem Fatimskim. Procesję światła odprawimy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie dziękujemy ks. Jackowi Pędziwiatrowi za prowadzenie tegorocznej „Fatimy” i powiązania jej orędzia z osobą św. Józefa. Zapraszamy też na różaniec pod krzyż na osiedlu Langiewicza w soboty i niedziele o godz. 15.00.

  4. Dzień Dziecka Utraconego: Od wielu już lat 15 października obchodzimy w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele obchody odbędą się w sobotę 16 października. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy polecać zmarłe dzieci i ich rodziny. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka, a po niej zapraszamy na spotkanie z ks. Tomaszem Gorczyńskim, dyrektorem wydziału ds. rodzin przy naszej kurii i doradcą rodzinnym.

  5. Akcja krwiodawstwa: W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w akcji oddawania krwi. Organizatorzy za ten najcenniejszy dar, którego pozyskano 5,5 litra składają serdeczne podziękowania. Bóg Zapłać!
  6. Wypominki: Można już zamawiać wypominki na przyszły rok święto Wszystkich Świętych. Wypominki, to szczególna i wyjątkowa pamięć modlitewna o naszych zmarłych. Jest także wyrazem wdzięczności wobec osób, którym wiele zawdzięczamy, zwłaszcza rodzicom i dziatkom. (w naszej parafii istnieją trzy rodzaje wypominek: jednorazowe, listopadowe i całoroczne.)
  7. Składka parafialna: Ofiara – kolekta przyszłej, III niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne ( modernizacje ogrzewania kościoła), za którą z góry dziękujemy!

  8. Film „ Fatima”: W dniu 18.10. br. organizujemy wyjście do kina „Helios” (Sfera) na film pt. „Fatima” na seans na godzinę 9.45. Zapisy na film wraz z kwotą 13 zł. za bilet będą przyjmowane do środy – 13.10. br. w zakrystii. Zachęcamy!

  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!