XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 VII 2022

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, którą słyszymy w dzisiejszej ewangelii jest dla nas kolejną okazją, abyśmy w szkole zmartwychwstałego Pana uczyli się trudnej sztuki miłowania każdego człowieka. To jest lekcja przypominająca, że miłość bliźniego jest pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Niech udział w Eucharystii umacnia nas na drodze miłości wobec bliźniego.

W poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
We wtorek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
W środę, 13 lipca — wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
W piątek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
W sobotę, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

1. W środę 13 lipca zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 17.19. Czuwanie prowadzi O. dr hab. Ireneusz Sławomir Ledwoń.

2. Świecki Zakon Karmelitów Bosych, przy parafii NSPJ w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza 16 lipca, we wspomnienie liturgiczne NMP z Góry Karmel na mszę świętą o 18.30 z udziałem o. karmelity. Po mszy świętej możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Szkaplerze będzie można nabyć w kościele przed Mszą świętą.

3. W przyszłą niedzielę z racji III–ciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać tym wszystkim którzy czują się odpowiedzialni za ten wymiar życia parafii.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy lub wypoczynku.