NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.04.2022 R.P.

Uwaga, zmiany wprowadzone 10.IV.2022 o godz. 21:54 zaznaczone zostały kolorem zielonym.

Rozpoczynamy jedyny, niepowtarzalny tydzień w całym roku liturgicznym. Jego przesłanie i klimat stanowią mocny fundament potwierdzający, że jest on Wielki. Nadchodzi czas refleksji oraz przeżywania ostatnich wydarzeń ziemskiego życia Jezusa przed śmiercią na krzyżu. Liturgia Wielkiego Tygodnia jest szczególnie bogata i wymowna. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i wyciszenia się w ten święty czas, a zwłaszcza od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Niedziela Męki Pańskiej: Dzisiaj, w niedzielę – 10 kwietna obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta  procesja z palmami rozpocznie się o godz. 10.00 przed kościołem.

2. Misterium Męki Pańskiej: Zapraszamy dzisiaj na Misterium Męki Pańskiej, wystawiane przez młodzież naszej parafii. Początek Misterium o godzinie 19:30. Po zakończonym przedstawieniu będzie można złożyć ofiarę dla młodzieży.

3. Modlitwa o uzdrowienia: Kolejna Eucharystia i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała w poniedziałek o godzinie 18. Po nabożeństwie tradycyjnie poświęcimy dewocjonalia i egzorcyzmowaną wodę, oliwę oraz sól.

4. Nabożeństwa: Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godzinie 17.00 i w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godzinie 10.00 – dla dzieci i godz. 15.15.

5. Sakrament Pokuty: Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.30 do 7.oo i od 17.00 do 18.00. oraz w nocy z piątku na sobotę.

6. Msza Krzyżma: W Wielki Czwartek, 14 kwietnia – w katedrze św. Mikołaja ks. Biskup Roman wraz z kapłanami naszej diecezji o godz.10.00 będzie sprawował Mszę Krzyżma św.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa:

O godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo pokutne na zakończenie okresu Wielkiego Postu.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie trwała do godz. 23.00. Ofiary w tym dniu złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Seminarium Duchownego.

ADORACJA:

Godzina: 20.00 – Grupy Młodzieżowe działające w parafii

21.00 – Oaza Rodzin

22.00 – Odnowa w Duchu Świętym i Akcja Katolicka

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa:

ADORACJA w CIĄGU DNIA :

Godzina: 7.30     Rozpoczęcie adoracji przy Ciemnicy

8.00     Jutrznia i Godzina Czytań- młodzież

10.00   Droga Krzyżowa dla dzieci.

15.00   Godzina Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godzinie 18.00

Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej, adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim przez całą noc.  Spowiedź będzie miała miejsce w nocy od godz. 20.00 do 6.00. rano. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

ADORACJA w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:

godz. 22.00 – Rada Parafialna

23.00 – mieszkańcy ul. Akademii Umiejętności, Siewnej, Bogusławskiego i Łagodnej.

24.00 – mieszkańcy ul. Majakowskiego i Gorkiego.

1.00 – mieszkańcy ul. Lelewela i Tuwima

2.00 – mieszkańcy ul. Karowej

3.00 – mieszkańcy ul. Lenartowicza

4.00 – mieszkańcy ul. Jutrzenki

5.00 – mieszkańcy ul. Złotych Kłosów i Podgórze

6.00 – mieszkańcy ulic powstałych w ostatnich latach wraz z członkami Straży Honorowej.

7.00 – członkowie Żywego Różańca

8.00 – Jutrznia; Grupy Młodzieżowe z parafii i kandydaci do bierzmowania

9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza

10.00 – Dzieci ze Szkół Podstawowych

11.00 – Dzieci Przedszkolne

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy:

cd. Adoracji przy Grobie Pańskim:

7.00 – członkowie Żywego Różańca

8.00 – Jutrznia i Godzina Czytań: Grupy Młodzieżowe z parafii i kandydaci do bierzmowania

9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza

10.00 – Dzieci ze Szkół Podstawowych

11.00 – Dzieci Przedszkolne

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie miało miejsce w kościele w godz. 10.00 do 13.00 – co pół godziny oraz o godz.14 i 15. Przy okazji błogosławieństwa pokarmów będzie można złożyć produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatności dla potrzebujących wsparcia mieszkańców Ukrainy. W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKANOC – największe święto chrześcijan:

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19.00, a zakończy procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Bardzo prosimy na wieczorną liturgię przynieść świece z osłonkami.

W Niedzielę Wielkanocną pierwsza poranna Msza św. o godz. 6.30.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby uczelni katolickich.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:

1. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna jedynie we wtorek rano od godz. 7.30 do godz. 8.30. i od 16 do 17.00.

2. Próba asysty przed najważniejszymi nabożeństwami Triduum Paschalnego odbędzie się w Wielki Wtorek po wieczornej Mszy św. i w Wielką Sobotę o godz. 9.00. Rozpoczęcie próby w zakrystii.

1. Pielgrzymka Róż: Róże Różańcowe naszej parafii organizują w dniach 27-28 czerwca br. pielgrzymkę do Niepokalanowa. Na trasie pielgrzymki znajdą się jeszcze sanktuariach w Leśniowie i Gidlach. Koszt wyjazdu 270 zł od osoby. W tej cenie: nocleg, przejazdy, obiadokolacja i śniadanie. Zgłoszenia i ważne szczegóły pielgrzymki u pani Stanisławy Połącarz (tel. : 518 302 547)

2. Prasa: Zachęcamy do nabywania świątecznej prasy katolickiej oraz „Baranków Wielkanocnych”.

3. Kolekta III niedzieli: Składka przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycji parafialnych.

Wszystkim, którzy święta spędzą poza Bielskiem, już teraz składamy życzenia błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.