III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.05.2022 r. Niedziela Biblijna

Dzisiejsza Ewangelia z 3 Niedzieli Wielkanocnej opisuje nam kolejne spotkanie Zmartwychwstałego Pana ze swymi uczniami. Apostołowie z Piotrem pracowali ciężko całą noc. Ale nic nie złowili. Spotkali się z niepowodzeniem, nawet z jakimś upokorzeniem. I oto właśnie w takiej sytuacji ich słabości i doświadczeń przychodzi do nich Jezus. Przychodzi ze swoją pomocą i miłością. Każe im zarzucić sieć precyzując nawet po której stronie łodzi i obiecuje, że im się powiedzie: „Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. Dzisiaj, 1 maja – wspominamy św. Józefa Robotnika.
2. W poniedziałek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, bp i drK.
3. We wtorek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski.
4. W środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
5. W piątek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tydzień Biblijny: Dzisiejszą niedzielą, 1 maja 2022 r., rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej lektury Ewangelii.

  2. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki Polski, obchodzimy we wtorek, 3 maja. W tym dniu Msze św. będą odprawione jak w niedzielę o godz.: 6.30, 8.30. 10.00, 11.30 i 18.00 – zapraszamy.
  3. Nabożeństwa majowe: Rozpoczyna się maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.  Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w domach i przy Krzyżu na oś. Langiewicza. W szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych mieszkaniach i w przydrożnych kapliczkach.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypadają: 

pierwszy czwartek: Godzina święta i spowiedź od godziny 17.00.

– pierwszy piątek: spowiedź od godziny 16.00. Po Mszach św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

– pierwsza sobota: spowiedź przed Mszą św., a po porannej Eucharystii nabożeństwo pierwszo sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Posługa u chorych: W sobotę, 7 maja kapłani udadzą się z sakramentami św. do naszych seniorów i chorych. Prosimy o potwierdzenie i zgłaszanie nowych parafian w zakrystii. Można też umówić się na wizytę przez telefon dyżurny.

6. Pierwsza Komunia: Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę, 8 maja dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej nr 20 przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę o godzinie 15. Bardzo prosimy, aby członkowie rodzin tych dzieci skorzystały z sakramentu pokuty już wcześniej np. w czwartek, lub piątek.

7. Imieniny ks. Jakuba: W piątek, 6 maja swoją uroczystość imieninową będzie przeżywał ks. Jakub Krupa. Łączymy się duchowo i modlitewnie z czcigodnym Solenizantem i życzymy obfitości łask Bożych w posłudze kapłańskiej w naszej parafii i wiele sił oraz radości w codziennym życiu.

8. Radio „Anioł Beskidów”: Za tydzień 8 maja do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio diecezjalne „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii i naszej diecezji. Programu można słuchać przez odbiorniki radiowe oraz przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy drzwiach kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!