I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. 03. 2020 r.

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Mamy świadomość, że każde oddalenie od Boga prowadzi na drogi zła. Pragniemy powierzyć się Chrystusowi, aby iść tylko drogą dobra i odrzucać podszepty Złego.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. W środę – 4 marca, przypada święto św. Kazimierza królewicza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa wielkopostne:

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę, o godz. 17.00. Kazania pasyjne wygłosi ks. Jakub.

Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00

  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca z nabożeństwami.
  2. Spowiedź św.: w czwartek od godz. 17.00.

W piątek, od godz. 16.00 – dla dzieci.

4. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo sobotnie do Niepokalanego Serca NMP, po porannej Mszy św.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę, 7 marca w godzinach dopołudniowych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W dniach od 13 do15 marca przeprowadzimy w parafii kurs „NOWE ŻYCIE”. Szczegóły tej inicjatywy duszpasterskiej są opisane na plakatach i ulotkach, a więcej na ten temat powie nam ks. Marcin.

7. W poniedziałek, 2 marca, zaprasza wszystkich potrzebujących pomocy mediator rodzinny na rozmowę do biblioteki parafialnej w godzinach od 16.30 do 17.45.

8. W przyszłą niedzielę,  8 marca  siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca przeprowadzą kwestę na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez Siostry.

Ofiara ta może być formą jałmużny wielkopostnej. Za każdy dar serca siostry składają serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji można znaleźć tutaj.