NIEDZIELA 22.01.2023r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Dziś 3 niedziela zwykła.
Przychodzimy na Mszę świętą, aby spotkać się z Jezusem w którym spełniły się wszystkie Boże obietnice. Prosimy o jedność między nami i oddajemy to wszystko co nas łączy i rozdziela Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dra K.
2. W środę, 25 stycznia –święto Nawrócenia św. Pawła.
3. W czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
4. W piątek, 27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, bpa
5. W sobotę, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra K.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Biblijna: Dzisiaj, w niedzielę, 22 stycznia wraz z Kościołem Powszechnym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień zwraca uwagę na znaczenie Biblii w naszym życiu. Zachęcamy się nawzajem do korzystania ze słowa Bożego w naszych domach.

  2. Koncert kolęd: Choć zakończył się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, nasz kościół lśni jeszcze bożonarodzeniową dekoracją i śpiewem kolęd. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościć chór z Zebrzydowic „ECHO”, który ubogaci sprawowaną liturgię, a po niej wystąpi z koncertem kolędowym. Serdecznie Zapraszamy!

  3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zapraszamy na Mszę św. odprawianą w obrządku wschodnim. Niebiańska liturgia rozpocznie się w środę, 25 stycznia o godzinie 18.00, a przewodniczył jej będzie ks. Mariusz Michalik, grekokatolik. W ten sposób będziemy także chcieli uczcić św. abp-a Jozafata Kuncewicza – patrona jedności, od wielu lat będącego z nami w swoich relikwiach.

  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: Z racji nabożeństwa, nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona w tym tygodniu o godzinie 17.45.

  5. Wizyta duszpasterska: W tym tygodniu zakończymy odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Na kolędę uzupełniającą prosimy umawiać się bezpośrednio z kapłanem.

  6. Prasa katolicka: Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę, że aktualna cena tygodników: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” wynosi 10 zł.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia; Szczęść Boże!