II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

NIEDZIELA 15. 01. 2023 r.

Musimy mieć pokorę Jana, by zobaczyć przychodzącego Pana. Konieczne są cisza, odosobnienie, modlitwa, by wśród tak wielu wokół nas zobaczyć Chrystusa.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

1. We wtorek, 17 stycznia –przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.
2. W czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
3. 20 stycznia, w III piątek miesiąca oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu.
4. W sobotę, 21 stycznia– wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach 18 – 25 stycznia. Na zakończenie Tygodnia Modlitw w naszym kościele zostanie odprawiona 25 stycznia o godz. 18.00 Msza św. w obrządku bizantyńskim.

  2. Wizyta duszpasterska 2023:  Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda dodatkowa – uzupełniająca odbędzie się w sobotę, 21 stycznia w godzinach dopołudniowych. Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia.

  3. Koncert chóru: W przyszłą niedzielę, 22.01.br. będziemy gościć chór „Echo” działający przy GOK-ry w Zebrzydowicach. Chór będzie uczestniczył we Mszy św. o godzinie 11.30, a po niej zaprezentuje nam krótki koncert kolęd i pastorałek. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

  4. Wspólnotowe spotkanie opłatkowe: Pod koniec okresu kolędowego, w niedzielę, 29 stycznia br. o godzinie 16.00, odbędzie się spotkanie kolędowe wszystkich wspólnot i grup działających przy naszej parafii. Więcej informacji przekażemy za tydzień.

  5. Dzień Babci i Dziadka: W sobotę, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

  6. Taca III niedzieli miesiąca: Składka dzisiejszej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele parafialne, za którą z góry dziękujemy. Bóg Zapłać !

  7. Prasa katolicka: Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy!
  8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia i szczęśliwego czasu odpoczynku dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej ferie zimowe. Szczęść Boże!