XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 .11. 2022 Roku Pańskiego

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Kto patrzy na życie doczesne z perspektywy wieczności, odkrywa wartości tam, gdzie ich do tej pory nie dostrzegał.

1. W czwartek, 17 listopada – wspominamy św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
2. W piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, z racji trzeciego piątku miesiąca.
3. W przyszłą niedzielę, 20 listopada obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla.

1. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: Dzisiaj, w niedzielę 13 listopada obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Uleczyć tęsknotę”. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

2. Opłatki na wigilię: Zwyczajem naszej parafii jest rozprowadzanie poświęconych opłatków przez pana Organistę i pana Kościelnego, już od połowy listopada. Pan Stanisław-organista, osobiście, jak w poprzednich latach, będzie przynosił opłatki do mieszkań, zaś pan Patryk – kościelny, będzie je przekazywał w zakrystii. Zachęcamy do przyjmowania poświęconych opłatków, które symbolizują także jedność z naszym ołtarzem. Ofiary z tej okazji składane, są przeznaczone na utrzymanie funkcji kościelnego i organisty w naszej parafii.

3. Imieniny Biskupa: W piątek, 18 listopada przypadają imieniny ks. bpa Romana Pindla, a w niedzielę imieniny biskupa seniora, Janusza Zimniaka, pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej diecezji.

4. Uroczystość Chrystusa Króla: W przyszłą niedzielę, 20 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

5. Niektóre nabożeństwa: We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów przez wstawiennictwo św. Józefa, w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek po Mszy św. na adoracje w ciszy w intencjach synodu.

6. Straż Honorowa: Spotkanie Honorowej Straży NSPJ odbędzie się w sobotę, 19 listopada, po porannej Mszy św.

7. Modlitwa za zmarłych: Modlitwy wypominkowe odprawiamy codziennie przed Mszami św. o godz. 6.45 i 17.30.

8. Taca III niedzieli: W przyszłą niedzielę zbierana taca przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

9. Rogale Świętomarcinowe: Oaza młodzieżowa przygotowała dzisiaj dla parafian rogale, z okazji przeżywanego w piątek liturgicznego wspomnienia Świętego Marcina. Zebrane z tej okazji ofiary przeznaczone będą na działalność wspólnoty, w tym na dofinansowanie wyjazdów i podejmowanych inicjatyw. Bóg zapłać za każde otrzymane wsparcie.

10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże !