Bp Roman Pindel zaprasza na pielgrzymkę na Kaplicówkę

„W mocy Bożego Ducha pragniemy spotkać się we wspólnocie diecezjalnej podczas tegorocznej pielgrzymki ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, aby odkrywać nasze życiowe powołanie, umacniać je i realizować”

Do udziału w pielgrzymce diecezjalnej na Kaplicówkę do Skoczowa zaprasza wiernych bp Roman Pindel. Tegoroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca, i zaproszone są na nią szczególnie wspólnoty oraz ruchy ewangelizacyjne i charyzmatyczne

Eucharystii podczas uroczystości odpustowych będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji Piotr Greger, który w tym roku świętuje 30. rocznicę święceń prezbiteratu.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 w kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II.

Świętowanie zakończy koncert SECiM ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

NIEDZIELA  26. 05. 2019 r.

VI Niedziela Wielkanocna

„Kto ma nadzieję, widzi dalej, kto ma miłość, widzi głębiej, kto ma wiarę, widzi inaczej” .

Warunkiem zrozumienia tego, co trudne, a w jakimś momencie może nawet przykre i smutne, jest miłość do Jezusa, która otwiera na dar czasu i na dar drugiego człowieka. Trzeba to sobie wciąż przypominać, by w chwilach próby ku Niemu powracać i bez lęku, z wiarą i z zaufaniem przyjmować wszystko, co nam daje.

W  dniu dzisiejszym w szczególnie wdzięczny sposób myślimy i modlimy się za nasze mamy, wypraszając dla nich przez wstawiennictwo Matki Bożej potrzebne łaski, a dla nieżyjących łaskę nieba.

Nabożeństwa majowe codziennie do piątku o godz. 17.30.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

1. W środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.
  2. W czwartek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
  3. W piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zakończenie nabożeństw majowych.
  4. W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W tym dniu rozpoczynamy także nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca      Pana Jezusa.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkanda na Kaplicówkę.

SPRAWY DUSZPSTERSKIE:

1. 1. Serdecznie witamy w naszej parafii przedstawicieli hospicjum im. św. Jana Pawła II, działającego w naszym mieście, którzy dbając o swoich podopiecznych zachęcają nas do współpracy i proszą o wsparcie.
  2. Dzisiaj w naszym mieście odbędzie się Marsz Dla Życia i Rodziny. Początek o godzinie 14. Mszą św. w katedrze św. Mikołaja. Organizatorzy marszu zachęcają: „Chcemy zamanifestować Ewangelię Życia, bo każdy człowiek ma życie od Boga. Wszyscy uczestnicy „Marszu”, niezależnie od wieku, stanu cywilnego, statusu społecznego, są za tradycyjnym rozumieniem rodziny i za obroną życia”.
  3. Od jutrzejszego poniedziałku, 27 maja przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce, dni noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje kieruje się w stronę krzyży przydrożnych. W ramach nabożeństw majowych w tych dniach odbędą się procesje wokół kościoła ze śpiewem Litanii Loretańskiej i modlitwami pod krzyżem misyjnym.
  4. W najbliższą sobotę odwiedzimy naszych chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Ks. Marcin odwiedzi swoich chorych – 6 czerwca 2019r. (czwartek) od godz.  8.00. Prosimy o potwierdzenie tej wiadomości.
  5. Zapraszamy wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję bierzmowanych na wspólną adorację z kandydatami i ich rodzicami – 2 czerwca (niedziela) na godzinę 19.00.
  6. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 24-25 czerwca do sanktuariów w Krzeszowie, na Górę św. Anny, do Kamienia Śl.        i Barda Śl. Koszt wynosi 180 zł. Zapraszamy

SPRAWY GOSPODARCZE:

W pomieszczeniach pod  kościołem  nadal trwa remont, w tym tygodniu prace zostały chwilowo przerwane ze względu na zalanie piwnicy. Mamy jednak nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną ukończone.

Wszystkim życzymy  dobrego i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!