NIEDZIELA 9.05.2021r.

VI Niedziela Wielkanocna

Dziś 6 niedziela wielkanocna.
Na ile żyjemy na co dzień Dekalogiem, streszczającym się w przykazaniu miłości Boga i bliźniego, na tyle trwamy w jedności z Tym, który objawia się jako krzew winny. Niech udział w Mszy św. stanie się dla nas doświadczeniem wiernego trwania w jedności z Panem Jezusem.

1. W środę 12 maja – wspominamy św. Pankracego.
2. W czwartek, 13 maja – wspomnienie MB. Fatimskiej i św. Serwacego.
3. W piątek, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła i wspomnienie św. Bonifacego.
4. W sobotę, 15 maja – wspomnienie św. Zofii.
5. W przyszłą niedzielę, 16 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1.  Nabożeństwa majowe. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa majowe na godz. 17.30. Majówki ze śpiewem Litanii odbywać się będą także przy krzyżu na osiedlu Langiewicza w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.00.

2. Pierwsza Komunia św.: W dzisiejszą niedzielę po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego dzieci z klasy III a. Tą 23 osobową klasę i ich rodziny polecamy modlitwie i zapraszamy, aby przez cały tydzień uczestniczyła w Eucharystii i nabożeństwie majowym.

3. Dni Krzyżowe: W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, nazywane Dniami Krzyżowymi. Procesje do krzyża misyjnego odbędą przed Mszy św. poranną o godz.6.45. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy.
  4. Nabożeństwo Fatimskie: W czwartek, 13 maja w rocznicę objawień fatimskich rozpoczniemy cykl co miesięcznych nabożeństw pokutnych trwających do października, nazywanych popularnie nabożeństwami fatimskimi. Kazania na Mszy św. i rozważania różańcowe poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr. Początek o godzinie 17.17. Pamiętajmy także o 40. rocznicy zamachu na świętego Jana Pawła II.

5. Sprawy Gospodarcze: Składka przyszłej, III niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby parafii. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

6. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do kościoła. Zarówno „Gościa Niedzielnego ” jak i „Niedzieli”. Oba te tygodniki są do nabycia cenie 6 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże!