NIEDZIELA 08.12.2019r.

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj przypada 2 niedziela adwentu i uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziś uroczyście wspominamy tajemnicę Niepokalanego Poczęcia NMP, jedną z największych tajemnic naszej wiary, tajemnicę, która promieniując, obejmuje całą ludzkość. Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa.

Korzystajmy z „Godziny Łaski” o której mówiła Matka Boska. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

1. W piątek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
2. W sobotę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana.

1. Wchodzimy w drugi tydzień adwentu. Zachęcamy wszystkich; nie ustawajmy w gorliwości uczestniczenia w roratach i rekolekcjach, w czynieniu dobrych uczynków i w adwentowych postanowieniach.
  2. Dzisiaj, 8 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy-11 grudnia. Rekolekcje są ważnym czasem w przeżyciu każdego adwentu. Będzie je prowadził o. Mariusz Michalik, a tematem, zgodnie z wyznaczonym programem duszpasterskim w Polsce, będzie: „ Wielka Tajemnica wiary” – Eucharystia. Prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu i śmiałym uczestnictwie w nich. Msze św. w czasie rekolekcji będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Po porannych Mszach św. krótkie adoracje Najświętszego Sakramentu. Wieczorem pół godziny przed Mszami św. będą odprawiane nabożeństwa i codziennie będzie okazja do spowiedzi św.
  3. W czwartek, 12 grudnia na godz. 17.30 zapraszamy dzieci z klasy III b na spotkanie katechetyczne do kościoła.

4. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w sobotę, 14 grudnia po roratach.
  5. W zakrystii można nabyć opłatki oraz są świece „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tam także można się zapisać na opłatki bezglutenowe, które będą do odebrania w przyszłe niedziele.
  6. Dzisiaj, 8 grudnia (II niedziela adwentu) przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła i wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!