XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

07. 11. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta druga niedziela w ciągu roku.

Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przychodzimy do świątyni , aby składać „Dziękczynienie”. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko „bycie na mszy”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas.

1. We wtorek, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
2. W środę, 10 listopada – wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża.
3. W czwartek, 11 listopada – wspomnienie – święto Marcina, biskupa.
4. W piątek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza biskupa i męczennika.
5. W sobotę, 13 listopada – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

1. Modlitwa za zmarłych: Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej parafii codziennie o godz. 17.30 odprawiamy różaniec za wypominane dusze naszych bliskich polecanych w wypominkach miesięcznych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze zamówić wypominek rocznych, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie.

2. W gablocie przykościelnej są wywieszone wypominki roczne. Zainteresowanych prosimy o sprawdzenie poprawnego zapisu.

3. Podziękowania: Serdeczne podziękowania kierujemy do parafian składających wypominki i za złożone przy tej okazji ofiary. Jest to wyraz Waszej życzliwości i troski. Bóg zapłać! Część ofiar przekazujemy na działalność duszpasterską.

4. Imieniny ks. Marcina: Z okazji imienin ks. Marcina przypadających w czwartek, 11.11. wraz z modlitwę przekazujemy ks. Marcinowi serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i dobrego zdrowia. W niedzielę, 14 listopada na Mszy św. o godzinie 8.30 wraz z przedstawicielami wszystkich naszych wspólnot parafialnych modlić się będziemy za księdza Solenizanta wypraszając dla niego potrzebne łaski.

5. Klub Malucha i Mamy: Zapraszamy maluszki wraz z mamusiami na cotygodniowe zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku do 2,5 lat. Po zajęciach dla dzieci, mini wykład o tematyce wychowawczej i rozmowy przy kawie.

6. Święto Niepodległości: W czwartek, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Zapraszamy na modlitwę w intencji ojczyzny.

7. Wieczornica: Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP nr 20 w Bielsku-Białej, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się we wtorek, 9 listopada br. o godzinie 16.30 w naszym kościele w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Wspomnienie św. Jozafata: Parafia nasza cieszy się obecnością relikwii św. Jozafata Kuncewicza abp. Połockiego, męczennika  jedności Kościoła Wschodniego z Zachodnim. W dniu jego  liturgicznego wspomnienia – 12 listopada, w piątek, pragniemy zaprosić wszystkich parafian oraz mieszkających w naszym mieście chrześcijan obrządku wschodniego (Ukraińców i Białorusinów) na godz.18 do  uczestnictwa w  Boskiej  Liturgii  sprawowanej w obrządku greckokatolickim przez o. Mariusza Michalika. Msza święta będzie sprawowana w tradycji liturgicznej kościoła bizantyjskiego i wierni będą mogli przyjąć komunię pod dwiema postaciami. Niech nasza wspólna modlitwa i uszanowanie relikwii świętego Jozafata, przysłuży się dziełu zjednoczenia podzielonych chrześcijan oraz umocni nas do mężnego wyznawania wiary w tych trudnych czasach

9. Dzień Ubogich: W przyszłą niedzielę, 14 listopada będziemy obchodzić ogłoszony przez papieża Franciszka Dzień Ubogich. Z inicjatywy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie z osobami którym pomagamy. Przy tej okazji będziemy mogli wspomóc Kuchnie Brata Alberta, która pomimo trudnych warunków pandemicznych codziennie wydaje około 500 posiłków i prowadzi łaźnię publiczną.

10. Pomoc dla pogorzelcy: A dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią i prośbą wielu parafian organizujemy pomoc dla pana Mariusza, który w wyniku pożaru mieszkania stracił praktycznie dobytek życia. Ofiary pieniężne można składać do puszek przed kościołem. Bóg zapłać za każdą ofiarowaną pomoc!

11. Czytelnictwo: Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” m.in. artykuły Dlaczego nie lubią Kościoła? oraz Małżeństwo – najcięższy zakon? Zaś w „Gościu Niedzielnym” m. in. artykuł pt. „Uciekające wartości”.

Wszystkim życzymy na ten listopadowy czas błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!