UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

07. 06. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się Człowiekiem, abyśmy doświadczyli Bożej miłości. Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełnej prawdy. To On dodaje nam sił i odwagi, wzbudza w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójjedynego.

1. W poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej-Pani Wawelskiej.
2. W czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
3. W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy (z Lizbony), kapłana.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj w niedzielę, o godzinie 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  2. W poniedziałek (jutro) – odprawimy Eucharystię o godz. 19.00 z nabożeństwem uwielbieniowym. (ok. godz. 20.00.) Zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich pragnących szczególnego zawierzenia Panu Jezusowi.
  3. Dzieci z klas IV, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii św., zapraszamy na uroczystą Msze św. w Boże Ciało, na godzinę 10.00. Spowiedź dzieci odbywać się będzie codziennie przed Mszą św.
  4. W czwartek, 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała niech będzie wyrazem naszej wdzięczności, za obecność Pana wśród Ludu Bożego, przeżywającego czas epidemii. Msze święte w uroczystość, tak jak w niedzielę, czyli o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ze względu na panującą epidemię, nie organizujemy procesji ulicami miasta. Natomiast po Mszy św. o 10.00 odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i błogosławieństwem całej parafii. Nie organizujemy ołtarzy. Wierni po zakończeniu Mszy świętej wyjdą z kościoła i staną wokół niego, a kapłani z Najświętszym Sakramentem i asystą przejdą procesyjnie wokół kościoła i w 4 miejscach pobłogosławią parafian i nasze miasto.
  5. W czasie oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji, ale po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie oktawy odbędzie się procesja po wieczornej Mszy św., z błogosławieństwem wianków.
  1. W sobotę, 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.19, a przewodniczył mu będzie ks. Krzysztof Kurnik.
  2. W najbliższą niedzielę, 14 czerwca pierwsza grupa dzieci – klasa III a, przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej,  podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.30. Dzieci oraz ich rodziców powierzamy Waszej modlitwie.
  3. Przypominamy, że Biskup Bielsko-Żywiecki odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. z dniem 6 czerwca. Ponadto napisał, że dyspensa zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem”.

4. Odwołanie dyspensy Księdza Biskupa, jak również zarządzenia władz sanitarnych, pomimo pojawiających się ciągle nowych zakażeń, przekonują, że weszliśmy w nowy etap zwalczania epidemii. Nie wolno nam jednak uśpić czujnościW dalszych ciągu trzeba nam zachowywać zalecane środki ostrożności (dezynfekcja, dystans społeczny i zasłanianie ust i nosa). I w dalszym ciągu trzeba nam trwać w modlitwie o pokonanie epidemii, a także o deszcz.

5. Zebranie rodziców przyszłych kandydatów do bierzmowania na rok 2020/2021, odbędzie się w sobotę (13.06.) po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.30 w kościele. Dotyczy to rodziców młodzieży, która obecnie kończy VII klasę Szkoły Podstawowej. Prosimy o przybycie przynajmniej jednego z rodziców. Wszelkie informacje u ks. Marcina.
    Zaś spotkanie przyszłych kandydatów do bierzmowania z naszej parafii z obecnych klas 7 szkół podstawowych odbędzie się w sobotę, 20 czerwca o godz. 19.00, po wieczornej Mszy Świętej w kościele.

1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poprzez ofiary i wpłaty na konto z własnej inicjatywy pomogli parafii przetrwać trudny czas kryzysu finansowego. Taca zbierana w trzecie niedziele miesiąca na potrzeby parafii zostaje wznowiona. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

Wszystkim życzymy dobrego i zdrowego tygodnia. Niech Pan Wam błogosławi. Szczęść Boże !