NIEDZIELA 07.03.2021r.

III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś 3. niedziela wielkiego postu. Jezus kochał i darzył czcią świątynie w Jerozolimie, Nie mógł jednak znieść, że dom ten był bezczeszczony. Domagał się właściwego miejsca dla kultu. Przestrzeń, gdzie wielbi się Boga nie może być w żaden sposób profanowana. Trwając w wielkopostnej postawie pokuty warto sobie postawić pytanie o naszą relację do świątyni. Troska o świątynię jest wyrazem dbania o własną wiarę.

1. We wtorek, 9 marca – wspomnienie Franciszki Rzymianki.

1. Wielki Post Zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15.

– Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.15. z kazaniem pasyjnym ks. Marcina Gajzlera. – Medytacje Drogi krzyżowej 12 marca o godz. 17.15 poprowadzi wspólnota „Róż Różańcowych”. Dziękujemy!

2. Nabożeństwa i spotkania zmiana Tajemnic Różańcowych, dzisiaj, w pierwszą niedzielę marca po Mszy św. o godz.6.30.

-We wtorki po Mszach św. odmawiamy modlitwę do św. Józefa i polecamy jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin.

– w środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że intencję na środową Mszę św. o godz. 18.00 i nowennę przyjmujemy do środy wieczorem.

3. Wielki Post – rekolekcje: Już w przyszłą niedzielę, 14 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będzie im przewodniczył jezuita o. Paweł Pasierbek z Czechowic – Dziedzic. Program rekolekcji w dni powszednie przewiduje Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Więcej okazji do spowiedzi św. i czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa. Zwracamy uwagę na dodatkową drugą przed południem Mszę św. o godz. 10.00, wprowadzoną ze względu na zalecenia sanitarne i stworzenie większych możliwości zachowania dystansu społecznego w kościele. (nie będzie w czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00) Rekolekcje zawsze są czasem ważnym – spróbujmy go dobrze wykorzystać.

Młodzież i dzieci w tym roku nie przeżywają swoich rekolekcji w ramach zajęć szkolnych. Młodzież szkół średnich zachęcamy do udziału w rekolekcjach razem z dorosłymi. A dzieci zachęcamy do udziału w niedzielnych Mszach św. o godz. 10.00.

4. Odpust parafialny: Zbliża się uroczystość św. Józefa – patrona parafii. W Roku św. Józefa uroczystość ta nabiera szczególnego znaczenia. Przypominamy, że suma odpustowa będzie odprawiona w niedzielę, 21 marca o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. bp. Romana. Uroczystość ta będzie połączona z głównymi obchodami Roku Świętego Józefa w naszej diecezji. Będzie ona transmitowana przez Telewizję Polonia. Jak już informowaliśmy, Msza św. z godziny 11.30 zostanie przeniesiona na godz. 13.00. ze szczególnym uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych.

5. Nowenna przed uroczystością św. Józefa: W środę, 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie się rozpoczynała w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św. Do skrzynki będzie można składać prośby.

6. Spotkania formacyjne Odnowy w Duchu Świętym „KANA”, w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca na godz. 19.15. Spotkania odbywają się w formie „spotkań internetowych”. Jeśli ktoś pragnie w nich uczestniczyć, ks. Marcina chętnie udostępni link i hasło do spotkań on-line.

7. Straż HonorowaSpotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 marca w kościele po porannej Mszy św.

8. Kwiaty do Grobu Pańskiego: W kościele zostały wystawione skarbony, gdzie można składać ofiary na wystrój i dekorację Grobu Pańskiego. Bóg Zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i Kościoła. One dobrze świadczą o ofiarodawcach, ponieważ „troska o świątynię jest wyrazem dbania o własną wiarę”.

Prasa i książki: Zachęcamy do ich nabywania i czytania prasy i literatury katolickiej, która jest wyłożona przy wejściu do kościoła. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. refleksje na temat jak Kościół radzi sobie z pandemią i jak wpływa ona na życie duchowe wiernych. Zaś w tygodniku „Gość Niedzielny” polecamy szczególnie załączony do niego dodatek: Nowenna do świętego Józefa”, którą będziemy odprawiać.

Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!