NIEDZIELA 7.02.2021r.

V Niedziela Zwykła

Dziś piąta niedziela w ciągu roku. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie mówił o tym, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W środę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
2. W czwartek,11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes.
3. Za tydzień, 14 lutego, przypada wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, których św. Jan Paweł II uczynił współpatronami Europy. Jest to także ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.
Także 14 lutego wspominamy św. Walentego. Na Zachodzie przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych.

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Klub Inteligencji Katolickiej, który prowadzi Katolicki Dom Opieki – „Józefów w Cygańskim Lesie i prosi naszą wspólnotę o wsparcie. Po każdej Mszy św. pracownicy „ Józefowa” opowiedzą nam o swej pracy i przeciwnościach, z którymi muszą się niemal codziennie zmierzać.

2. Dzień Chorego: W czwartek, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. będzie sprawowany sakrament namaszczenia chorych. Rodziny prosimy o pomoc chorym
    w dotarciu do świątyni.

3. Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. W tym roku odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia św., modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego oraz oderwanie w duchu od wszelkiego grzechu) mogą przyjąć wierni, którzy:

1. odprawią półgodzinną medytację nad modlitwą Ojcze nasz lub wezmą udział w dniu skupienia z rozważaniem o św. Józefie

2. spełnią jeden z uczynków miłosierdzia względem ciała lub duszy na wzór św. Józefa

3. odmówią wspólnie różaniec w rodzinie lub między narzeczonymi

4. będą codziennie powierzać swoją działalność zewnętrzną (np. pracę zawodową, domową, wychowanie dzieci) opiece św. Józefa lub będą wzywać św. Józefa w swojej modlitwie za pracujących lub za bezrobotnych poszukujących pracy

5. będą odmawiać Litanię do św. Józefa lub Akatyst do Świętego w intencji Kościoła prześladowanego oraz chrześcijan cierpiących prześladowania wszelkiego rodzaju.

Zachęcamy od ożywienia w tym swojej zażyłości ze św. Józefem, patronem tej parafii, a także do korzystania z łaski odpustu zupełnego w Roku św. Józefa.

1. Z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od parafii, nadal nie możemy przekazywać transmisji internetowej odprawianych nabożeństw w naszym kościele.

2. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!