NIEDZIELA 06.12.2020 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy drugą Niedzielę Adwentu. Za nami już pierwsze Roraty, pierwsze zamyślenia adwentowe. Ten czas jest nam dany ku refleksji, pewnemu zatrzymaniu się. Pragniemy na nowo rozpalić w sobie świadomość chrześcijańskiej prawdy o powtórnym przyjściu Chrystusa w czasie adwentowych rekolekcji.

Witamy serdecznie o. Grzegorza Chraplę – tegorocznego rekolekcjonistę.

1. W poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, bp i DrK.
2. We wtorek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
3. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

1. Wchodzimy w drugi tydzień adwentu. Zachęcamy wszystkich; nie ustawajmy w gorliwości uczestniczenia w roratach i rekolekcjach, w czynieniu dobrych uczynków i w adwentowych postanowieniach. Msza św. roratnia o godz. 18.00.

2. Dzisiaj, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy-9 grudnia. Rekolekcje są ważnym czasem w przeżyciu każdego adwentu. Będzie im przewodził o. Grzegorz Chrapla, znany w naszym środowisku parafialnym duszpasterz ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Tematem, zgodnie z wyznaczonym programem duszpasterskim w Polsce, będzie hasło: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. Msze św. w czasie rekolekcji będą odprawiane w poniedziałek i w środę o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. We wtorek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Po Mszach św. o godz. 8.00 – krótkie adoracje Najświętszego Sakramentu. Wieczorem pół godziny przed Mszami św. będą odprawiane nabożeństwa i codziennie będzie okazja do spowiedzi św. W środę w dniu zakończenia rekolekcji, zgodnie z przyjętym zwyczajem, będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla prowadzącego rekolekcje.

3. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania opłatków na stoły wigilijne w kościele na znak duchowej więzi z Eucharystią. Ofiary z nich uzyskane przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej. Zamówione opłatki bezglutenowe, prosimy odebrać u pana kościelnego.

4. W zakrystii są także świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

5. Dzisiaj, 6 grudnia (II niedziela adwentu) przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia odbędzie się nabożeństwo Godzina Łaski”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 12.00 do 13.00. ( Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. (…) Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.)

1. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Jest jeszcze do nabycia zeszło tygodniowy numer „Niedzieli” z płytką CD – ODDANIE 33. i oczywiście bieżące numery „ Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli”.
    W „Niedzieli” m.in.: Mamy lekarza, idźmy do niego! [ks. Aleksander Radecki o spowiedzi]; Co mówi Duch do Kościoła? [z abp. Wacławem Depo rozmawia ks. Krzysztof Guzowski. Dlaczego Kościół jest potrzebny? Czy można podążać za Bogiem z pominięciem Kościoła?]; Co z wolnością sumienia? [z ks. Tomaszem Huzarkiem rozmawia ks. Mariusz Frukacz].

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!