X NIEDZIELA ZWYKŁA

06. 06. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dziesiąta niedziela w ciągu roku. Gromadzi nas w świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas, które znalazło sobie prawo obywatelstwa w świecie. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych , ale ciągle i na zawsze Dzieci Boże.

1. W poniedziałek, 7 czerwca – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika z Pariacoto.
2. We wtorek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Pani Wawelskiej.
3. W piątek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W sobotę, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Uroczystość Bożego Ciała, którą obchodziliśmy w miniony czwartek, 3 czerwca zgromadziła licznych wiernych. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim świadectwem, poprzez udział w tym wydarzeniu, wzmacniali wiarę innych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tej uroczystości, a wśród nich panu Kościelnemu i osobom pomagającym w dekoracjach kwiatowych. Liturgicznej służbie ołtarza, lektorom, zespołowi muzycznemu z panią Julią, scholii lektorskiej, dzieciom sypiącym kwiaty i osobom, które je zbierały, pocztom sztandarowym i niosącym figurę MB Fatimskiej oraz baldachim. Dziękujemy dzieciom, przeżywającym rocznicę I-Komunii św. Z osobnym słowem wdzięczności zwracamy się do osób przygotowujących ołtarze na procesję, które starannie przygotowane stały się godnym miejscem ekspozycji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy również osobom, dzięki którym nie zabrakło tradycyjnych „brzózek”.

2. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie się odbywała codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. i będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym. W ostatnim dniu oktawy poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Dzisiaj, w niedzielę nabożeństwo i procesja o godz. 17.30. Do udziału w procesji eucharystycznej zapraszamy młodsze dzieci i te, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Najświętsze Serce Jezusa. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w najbliższy piątek, 11 czerwca – po Mszy św. procesja eucharystyczna. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Straż Honorowa NSPJ, której patronalne święto przypada w piątek, zapraszamy na poranną Mszę św. i wspólne spotkanie w Domu Katechetycznym.

5. Niepokalane Serce NMP: W sobotę, 12 czerwca w wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na porannej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia Sercu Matki Bożej naszej parafii i naszych rodzin. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św.
  6. Nabożeństwo Fatimskie: W przyszłą niedzielę, 13 czerwca odbędzie się nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi i kazanie wygłosi ks. Jacek Pędziwiatr.
  7. Zbiórka makulatury: Od 11 czerwca będzie prowadzona przy kościele zbiórka makulatury. Prowadzona zbiórka przeznaczona jest na budowę kuchni i stołówki wraz z wyposażeniem w Pariacoto w Peru. Akcja potrwa do 18 czerwca. Więcej szczegółów na plakatach.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!