XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6. 09. 2020 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

1. W poniedziałek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika współpatrona naszej diecezji.
2. We wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane także świętem Matki Bożej Siewnej.

1. Dzisiaj, w niedzielę 6 września, dzieci szkół podstawowych gromadzą się na Mszy św. o godz. 10.00, prosząc o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

2. W ostatni piątek rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny wszystkich naszych wspólnot parafialnych. O swej działalności i specyfice opowiedzą nam w czasie trwania „ Tygodnia z Ewangelią”. Dzisiaj pragniemy zaprosić młodzież i dzieci do grona oazy, scholi i ministrantów. Spotkania ministrantów odbywać się będą w piątki o godzinie 16.00 z ks. Jakubem, spotkania scholi w niedzielę o godzinie 9.00 z animatorami muzycznymi, a spotkania oazy młodzieżowej w piątki o godz. 18.00 z ks. Marcinem dla uczniów klas: 7 i 8 oraz szkół średnich.

3. Zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy poniedziałek, 7 września o godz. 18.00. Spotkajmy się wspólnie by wielbić Boga.

4. Rodziców kandydatów do bierzmowania z obecnych klas 8, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 12 września br. na godzinę 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę 13 września br. o godz. 11.30 nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów do bierzmowania. Pragniemy objąć tegorocznych kandydatów, jak co roku, naszą modlitwą. Do duchowej adopcji bierzmowanego można zapisać się w zakrystii już dzisiaj. Zachęcamy do podjęcia tego pięknego modlitewnego dzieła, które świadczy o naszej trosce o młodzież.

6. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii świętej w przyszłym roku, odbędzie się w środę, 16 września po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo prosimy, aby wcześniej zgłosili zamiar spisania „Protokołu” i umówili się indywidualnie na rozmowę kanoniczną z kapłanem w kancelarii parafialnej.

8. Przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok rozpocznie się od poniedziałku, 14 września. Bardzo prosimy, tak połączyć swoje intencje, aby nie zamawiać więcej niż siedem. Chciejmy pamiętać o rocznicach i jubileuszach, które przypadną w 2021 roku i już teraz rezerwujmy terminy. W niedziele chcielibyśmy odprawiać Msze św. przede wszystkim za żywych, a wyjątkowo za zmarłych.

9. W ostatnim komunikacie Episkopatu Polski, biskupi podkreślają, że wychowanie do wartości jest „istotne z punktu widzenia przyszłych życiowych wyborów człowieka”. W szkołach trwa czas składania deklaracji o uczestniczeniu dzieci i młodzieży w nauczaniu religii w szkole. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom i młodzieży odnaleźć wartość udziału w lekcjach religii.
  10. Od piątku, 11 września, do piątku 18 września br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury. Jej celem będzie pomoc w doposażeniu kuchni i stołówki w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto – miejscu męczeńskiej śmierci braci Michała i Zbigniewa – franciszkanów, których relikwie czcimy w naszej parafii. Kontener będzie czekał na parkingu parafialnym.
  11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Szczęść Boże!