NIEDZIELA 05.12.2021 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy drugą Niedzielę Adwentu. Za nami już pierwsze Roraty, pierwsze zamyślenia adwentowe. Ten czas jest nam dany ku refleksji, pewnemu zatrzymaniu się. Pragniemy na nowo rozpalić w sobie świadomość chrześcijańskiej prawdy o powtórnym przyjściu Chrystusa w czasie adwentowych rekolekcji.

Witamy serdecznie w parafii ks. Jacka Pędziwiatra – tegorocznego przewodnika rekolekcyjnego.

1. W poniedziałek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Myry
2. We wtorek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, bp i DrK.
3. W środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. Nabożeństwa adwentowe: Wchodzimy w drugi tydzień adwentu. Zachęcamy wszystkich; nie ustawajmy w gorliwości uczestniczenia w roratach i rekolekcjach, w czynieniu dobrych uczynków i w adwentowych postanowieniach.

2. Zakończenie Roku Jubileuszowego Św. Józefa: Dzisiaj rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy – 8 grudnia. Będzie im przewodził ks. Jacek Pędziwiatr. Tematem przewodnim jest kończący się Rok Św. Józefa. Ten święty czas podarowany nam przez papieża był szczególną okazją, by głębiej i na nowo odkryć jak potężnym patronem i orędownikiem jest św. Józef. Stąd motto tegorocznych rekolekcji: W szkole św. Józefa. Msze św. w czasie rekolekcji będą odprawiane w poniedziałek i we wtorek: o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W środę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie : 6.30, 8.00, 17.00 – dla dzieci i 18.00. W tym dniu zawierzymy całą naszą parafię i nas samych cichej i pokornej opiece św. Józefa. W czasie trwania rekolekcji (w poniedziałek i wtorek) wieczorem, godzinę przed Mszami św. będą odprawiane nabożeństwa przed wystawionym Najświętszym sakramentem. Po Mszach wieczornych zapraszamy na wirtualną pielgrzymkę śladami św. Józefa. Codziennie będzie okazja do spowiedzi św. W środę w dniu zakończenia rekolekcji, zgodnie z przyjętym zwyczajem, będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla prowadzącego rekolekcje.

3. Upamiętnienie Roku Św. Józefa. Dla wdzięcznego upamiętnienia przeżytego Roku Św. Józefa zostanie poświęcona i wmurowana płaskorzeźba w ściany naszej świątyni, jako wotum wdzięczności za Rok Jubileuszowy i otrzymane od Boga łaski za pośrednictwem naszego Patrona. Potrzebujemy jego orędownictwa i wierzymy, że będzie dla nas nadal niezawodnym Patronem na drogach życia.

4. Opłatki: W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki. Zachęcamy do nabywania opłatków wigilijnych w kościele, na znak duchowej więzi z parafią. Ofiary z nich uzyskane przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej. Opłatki bezglutenowe także można nabyć u pana kościelnego.

5. Świece Caritas: W zakrystii są także wigilijne świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zachęcamy.

6. Pomoc Kościołowi na Wschodzie: Dzisiaj, 5 grudnia (II niedziela adwentu) przypada Dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

7. Godzina Łaski: W środę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbędzie się nabożeństwo: „Godzina Łaski”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 12.00 do 13.00. (Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. (…) Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.)

8. Adoracja w intencji synodu: Parafialny Zespół Synodalny pragnie zaprosić parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w intencjach synodu i całego Kościoła, w czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Adoracja potrwa około trzy kwadranse.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia: Szczęść Boże!