XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05 lipiec 2020

W pierwszy dzień tygodnia mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia i uspokojenia, napełniamy się mocą Bożą na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28).

W poniedziałek, 6 lipca- wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
W środę, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana,
W sobotę 11 lipca – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

1. Zapraszamy na godzinną adorację w ciszy w poniedziałek 6 lipca po mszy świętej wieczornej. Podczas Eucharystii będzie posługiwała schola dorosłych „Chwalmy Pana”.

2. Deklaracje kandydatów do bierzmowania prosimy składać w zakrystii do 31 lipca br. Wszelkie informacje dotyczące bierzmowania można uzyskać u ks. Marcina.

3. W dniach od 13 do 17 lipca w naszej parafii ks. Marcin organizuje spotkania/rekolekcje dla młodzieży. Odbywać się będą w godzinach od 16.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych parafian do wzięcia udziału w tych spotkaniach. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask w nowym tygodniu.