II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

NIEDZIELA 05.01.2020.

Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach, która wprowadza nas w kolejne wydarzenia zbawcze. Dzisiaj chylimy czoła przed tajemnicą Słowa, w którym Bóg napełnił nas wszelkim błogosławieństwem. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
2. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

1. Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje prowadzone przez Kościół Powszechny.

Zachęcamy do oznaczenia drzwi domów i mieszkań jako świadectwa, że mieszkają w nim chrześcijanie. Drzwi można oznaczyć literami K+M+B w nawiązaniu do przekazanych przez tradycję imion Trzech Mędrców (imiona Kacper, Melchior i Baltazar pojawiły się w drugiej połowie I tysiąclecia) lub literami C+M+B (będących skrótem łacińskiego Christus mansionem benedicat”, czyli: „Niech Chrystus błogosławi dom”; te słowa stosowano w najstarszej tradycji dla oznaczenia drzwi domów). Będzie to wyraz naszego przywiązania do Chrystusa i odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32)

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10, spotkanie z przedstawicielami wspólnot parafialnych działających przy parafii.
  2. Jutro, w uroczystość Objawienia Pańskiego, zapraszamy na Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu młodzieżowego JEMU. Śpiewu kolęd będziemy mogli posłuchać po każdej Mszy św.
  3. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego. Serca Pana Jezusa – w sobotę, 11 stycznia po porannej Mszy św.
  4. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Plan kolędy znajduje się także w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  5. Wszystkim życzę dobrego i zdrowego tygodnia i zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Szczęść Boże.