XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

31.10.2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. W zapisanej przez Ewangelistę Marka rozmowie Jezus dopowiedział coś niezwykle ważnego. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że miłość Boga i radość rodząca się z tego są najważniejsze. Ale pełny wymiar osiągają dopiero wtedy, gdy idą w parze z miłością bliźniego. To nie teoria – tego uczył swoim życiem Jezus. Tego samego uczą nas święci – ludzie wielcy miłością i promieniujący radością.

1. W poniedziałek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.
2. We wtorek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
3. W czwartek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bp.
4. W sobotę, 5 listopada – wspomnienie św. Elżbiety i Zachariasza, rodziców Jana Chrzciciela.

1. Nabożeństwa różańcowe, ostatnie w tym roku odprawimy dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy na zakończenie październikowej modlitwy różańcowej także pod Krzyż na oś. Langiewicza o godz. 15.00.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych i procesja na cmentarzu: Jutro w poniedziałek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w dniu 1 listopada będą odprawione w kościele według porządku niedzielnego tj. o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Zapraszamy także do udziału we Mszy św. o godz. 14.00. na cmentarzu przy ul. Krasickiego (na Leszczynach), po której odbędzie się procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych.

3. Dzień Zaduszny: We wtorek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw w tym dniu: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. Przed każdą Mszą św. będą modlitwy z wypominkami jednorazowymi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Nieszpory za zmarłych: W Dzień Zaduszny zapraszamy na nieszpory za wszystkich wiernych zmarłych, które rozpoczną się w kościele o godzinie 17.15.

5. Odpust zupełny: W dzień Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie. W tym roku, podobnie jak w roku 2020, Penitencjaria Apostolska, ogłosiła, że „odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad”.

6. Nabożeństwa wspominkowe: W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Przez cały listopad o godz.17.30 w kościele będzie odprawiany różaniec w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach miesięcznych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w komunię z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

7. Wypominki roczne, miesięczne (listopadowe) i jednorazowe, będziemy przyjmować w zakrystii przed każdą Mszą św. i po Mszach św.

8. Nabożeństwa I-czwartku, piątku i soboty: W tym tygodniu przypadają:

I – czwartek miesiąca- adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta” od godziny 17.00. Także od tej godziny okazja do spowiedzi św. dzieci i młodzieży.

I – piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Po porannej i wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

I – sobota miesiąca – spowiedź pół godziny przed Mszą św. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.

1. Odwiedziny chorych: W sobotę, 6 listopada kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych i seniorów. Prosimy o potwierdzenie wizyt i zgłaszanie tych osób, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament i sakrament Pokuty i Pojednania.

2. Pomoc dla pogorzelcy. W ubiegłą niedzielę, 24 października miało miejsce na terenie naszego osiedla bardzo niebezpieczne i dramatyczne w skutkach wydarzenie: zupełne spalenie mieszkania i strata mienia jednego z naszych parafian. Jako rodzina parafialna powinniśmy pomóc znajdującemu się w bardzo trudnym położeniu panu Mariuszowi, organizując dla niego kwestę i przychodząc z duchową i materialną pomocą. Zbiórka pieniężna dla pogorzelcy pana Mariusza, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 listopada, do której z całego serca zachęcamy.

3. Zaproszenie: KIK zaprasza na prelekcję Kazimierza Trojana pt. „Ks. Jan Mach – wzór odwagi, wrażliwości i poświęcenia”, do Książnicy Beskidzkiej w dniu 2.11. br. o godz.17.00.

Zachęcamy do czytania prasy i literatury katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia. Szczęść Boże !