NIEDZIELA 31.01.2021r.

IV Niedziela Zwykła

Dziś w czwartą niedzielę zwykłą Jezus pragnie obdarzyć nas łaską do przetrwania i zrozumienia każdego trudnego wydarzenia. Przyjmijmy ją z wiarą i wdzięcznością.

1. We wtorek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego.
2. W środę, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja.
3. W piątek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty.
4. W sobotę, 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

1. W dzisiejszą niedzielę, 31 stycznia, na zakończenie czasu świętowania Bożego Narodzenia, po wieczornej Mszy św. odbędzie się Organowy Wieczór Kolędowy. Wykonawcami będą ks. Krzysztofa Kurnik, profesorowie i uczniowie Diecezjalnego Studium Organistowskiego. W repertuarze najważniejsze utwory muzyki organowej związane z okresem Bożego Narodzenia i wspólny śpiew kolęd. Wieczornej Mszy św. towarzyszyć będzie Schola Gregoriańska z ks. Krzysztofem Borowcem, która wykona części stałe Mszy św. po łacinie. Serdecznie zapraszamy!

2. Zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie, jutro – 1 lutego na godz. 18.00. Podczas nabożeństwa poświęcimy sól, wodę i olej.

3. We wtorek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary przeznaczone są na pomoc klasztorom kontemplacyjnym. W tym dniu będą święcone świece zwane „gromnicami”. W tym dniu, z uwagi na święto, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Dzieci klas III, przygotowujące się do I – komunii św. zapraszamy na obrzęd poświęcenia i przyjęcia książeczek do nabożeństwa wg następującego porządku: klasa III a – we wtorek, klasa III b – w środę, klasa III c – w czwartek, podczas Mszy św. wieczornych.

5. W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Św. od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

pierwszy piątek, spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

pierwsza sobota – nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, po porannej Mszy św. Zapraszamy. W ten dzień w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i seniorów, którzy nie mogą przystępować do sakramentów świętych w kościele. Prosimy o potwierdzenie zgłoszenia.

1. W przyszłą niedzielę, 7 lutego – Klub Inteligencji Katolickiej przeprowadzi tradycyjną kwestę na Katolicki Dom Opieki – „Józefów i bardzo prosi o wsparcie finansowe tego dzieła.

2. Z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od parafii, czasowo nie możemy przekazywać transmisji internetowej odprawianych nabożeństw w naszym kościele.

3. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Szczęść Boże!