NIEDZIELA 30. 08. 2020 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 22 niedziela zwykła. W życiu człowieka nieuniknione są sytuacje w których podejmujemy decyzje związane z naszą drogą życiową i powołaniem. A następnie jego realizacją. Czytając dzisiejsze słowo Boże, możemy mieć pewność wiary, że Pan Jezus nie pozostawi nas samych sobie, w tym wszystkim, ale będzie nam towarzyszył i wspierał naszą wierność.

1. We wtorek, 1 września wspominamy bł. Bronisławę, zakonnicę.
2. W czwartek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
3. W sobotę, 5 września – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

1. We wtorek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny 2020/2021. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Aby był bezpieczny, spokojny i zdrowy dla każdego z nas. Rozpoczynający się rok szkolny pragniemy zawierzyć Panu Bogu i Niepokalanej Matce i św. Józefowi. W sytuacji trwających obostrzeń sanitarnych, zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych i średnich na Mszę św. w najbliższą niedziele, 6 września na godz. 10.00 .

2. Dzień 1 września, to kolejna rocznica – 81 – wybuchu II wojny światowej. Pamiętając o ofiarach tej wojny, prośmy dobrego Boga o pokój na świecie, zwłaszcza na Białorusi.

3. Zapraszamy na inaugurację nowego roku formacyjnego wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii, w piątek na wieczorną Msze św. A po niej na spotkanie liderów wspólnot, które odbędzie się w kaplicy Matki Bożej.

4. W czwartek, 3 września, przed pierwszym piątkiem, zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu. Natomiast w I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 i o godz. 18.00 z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 7.00.

5. W najbliższą sobotę, 5 września, kapłani udadzą się do naszych chorych i seniorów, których poza nadzwyczajnymi przypadkami, nie odwiedzaliśmy od początku pandemii. Warunkiem przyjścia kapłana z Najświętszym Sakramentem jest ponowne zgłoszenie chorych i seniorów i wyraźne zaproszenie księdza pod wskazany adres. Można to uczynić osobiście lub telefonicznie w zakrystii czy kancelarii parafialnej .

Wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, życzymy błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże!