XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03. 10. 2021 Roku Pańskiego

Dziś przypada dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku. Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.
Prawdziwe zjednoczenie z Jezusem i z Jego Ciałem Mistycznym dokonuje się na każdej Mszy Świętej. Dlatego na początku tej uczty miłości i jedności przeprośmy Najwyższego, za to wszystko, co jest przeszkodą na drodze do zjednoczenia się z Nim i z braćmi.

1. W poniedziałek, 4 października – wspominamy św. Franciszka z Asyżu, diakona.
2. We wtorek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, naszej wielkiej mistyczki i rodaczki.
3. W czwartek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Różaniec: Wraz z październikiem rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach Kościoła i naszych osobistych. Modlitwy do której zachęca nas nieustanie sama Matka Boża. Zapraszamy!

2. Dzień Papieski: W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie Lękajcie Się”.  W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży, która ma trudne warunki rodzinne, a pragnie się uczyć i studiować.

3. Niektóre spotkania i nabożeństwa:

• we wtorek, 5 października nabożeństwo do św. Józefa, naszego patrona, a po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w sali Domu Katechetycznego.

• w sobotę, 9 października po porannej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

• w niedzielę, 10 października o godzinie 16.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy!

1. Dzień Dziecka Utraconego, odbędzie się w sobotę, 16 października.

2. Podziękowanie Wspólnotom: Wczoraj zakończyliśmy Tydzień z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim wspólnotom naszej parafii za zorganizowanie tego Tygodnia i wielkoduszną gotowość służenia całej wspólnocie parafialnej. Bóg Zapłać!

3. Akcja Krwiodawstwa: Dzisiaj przy naszej parafii organizowany jest Dzień Krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia, w godzinach od 9.00 do 13.00. Zachęcamy do podzielenia się tym drogocennym darem.

4. Prasa: Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionkach kościoła. Tam także można nabyć ciekawe książki.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!