NIEDZIELA 29. 08. 2021r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 22 niedziela zwykła. Nasza wiara wyraża się w aktach uwielbienia Boga. To pełne czci oddanie nie może się ograniczać tylko do słów modlitwy, choćby były one najpiękniejsze. Nasza pobożność powinna znaleźć odbicie w naszych czynach i w życiu – w dziełach miłosierdzia.

1. W środę , 1 września wspominamy bł. Bronisławę, zakonnicę.
2. W piątek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pp i drK.

1. Rozpoczęcie roku szkolnego: W środę, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Oby był bezpieczny, spokojny i zdrowy dla każdego z nas. Rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny pragniemy zawierzyć Panu Bogu i Świętej Rodzinie. Dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą czas nauki w piątek, 3 września na godzinę 17.00 – spowiedź od godziny 16.00. Natomiast młodzież z 7 i 8 klasy SP i szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. również w piątek, ale o godzinie 18.00. W najbliższą niedziele, 5 września na godz. 10.00 zapraszamy najmłodsze klasy SP. Prosimy, aby dzieci przyniosły z sobą tornistry i przybory szkolne, które zostaną pobłogosławione.

2. Spotkania duszpasterskie: Wraz z kończącymi się wakacjami wracamy do zwyczajnego rytmu życia parafii. Dlatego zachęcamy członków wszystkich grup i wspólnot parafialnych do zwyczajnych spotkań w rytmie im właściwym. Uroczysta inauguracja roku formacyjnego odbędzie się 24 września, w rocznicę konsekracji naszej świątyni.

3. Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III SP nr 20 w tym roku katechetycznym jest zaplanowana na drugą niedzielę maja, tj. 8.05. 2022 roku. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych rodziców o przybycie na spotkanie organizacyjne, 5 września po Mszy św. o godz. 10.00.

4. I Czwartek, I Piątek i I Sobota: W I-czwartek września zapraszamy do spowiedzi św. od godz. 17.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu – Godzinę Świętą. W I-piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I-sobotę miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy!

5. Odwiedziny chorych: W najbliższą sobotę, 4 września, kapłani udadzą się do naszych chorych i seniorów. Prosimy o ponowne zgłoszenie chorych i seniorów osobiście lub telefoniczne.

6. Wspomnienie rocznic: W nadchodzącym tygodniu obchodzimy 41 rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980) oraz 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej (1 września 1939). W sposób szczególniejszy będziemy się modlili o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie.

7. Podziękowanie: Ks. Wojciech Kościelniak, którego 15 sierpnia staraliśmy się wspomóc duchowo i materialnie, serdecznie nas pozdrawia i dziękuję za okazaną dobroć i hojność. Kwota jaką przekazaliśmy jego misji w Kiabakari w Tanzanii wyniosła 11 213,47 zł i 20 euro. Bóg Zapłać!

8. Koncert organowy: W ramach Dni Bielska-Białej w sobotę, 4 września 2021 o godzinie 17.00 z koncertem organowym w naszym kościele wystąpi pan Michał Duźniak – pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie utwory kompozytorów polskich, niemieckich, austriackich i czeskich. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!

9. Prasa katolicka: Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławionego nowego tygodnia i całego miesiąca. Szczęść Boże!