PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 Roku Pańskiego

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Na progu adwentowego oczekiwania, mamy nadzieję, że będziemy potrafili kroczyć z Jezusem drogą sprawiedliwości, a poprzez pełnienie czynów miłości będzie nam dane dobrze przygotować się na Jego przyjście.

1. We wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła.
2. W piątek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
3. W sobotę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męcz. Patronki górników.

1. Adwent: Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Zaś kolejne dni mają służyć bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na narodziny Jezusa. Podczas Mszy św. będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca.

2. Nabożeństwa adwentowe: Wraz z adwentem rozpoczynają się Msze św. roratnie ku czci NMP. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w roratach i zachęcamy do przynoszenia lampionów.

3. Rekolekcje: Ważnym wydarzeniem duchowym w adwencie są rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 5-8 grudnia. Ich inspiracją będzie kończący się niedługo Jubileuszowy Rok Św. Józefa i pragnienie jeszcze głębszego zaprzyjaźnienia się ze św. Józefem. Dlatego myśl przewodnia tych rekolekcji: „W szkole św. Józefa”. Będzie im przewodniczył ks. Jacek Pędziwiatr. Program podamy za tydzień.

4. Synod: Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, odbędzie się w czwartek, 2 grudnia br. o godzinie 18.45.w domu katechetycznym.

5. Opłatki: W zakrystii u pana kościelnego można się zaopatrzyć w opłatki na wigilię. Pan organista przyniesie je nam do mieszkań.

6. Kościół na Wschodzie: W przyszłą niedzielę, 5 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

1. Nabożeństwa: W tym tygodniu przeżywamy:

– 2 grudnia, pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą w intencjach kapłanów i o powołania kapłańskie od godz. 17.00

3 grudnia, pierwszy piątek – spowiedź rano od 6.30 i wieczorem od godz. 17.00. Nabożeństwa wynagradzające NSPJ po Mszach św.

– 4 grudnia, pierwsza sobota, po roratach nabożeństwo pierwszo-sobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

1. Odwiedziny chorych: W sobotę, 4 grudnia, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych i seniorów. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w posłudze w zakrystii, lub telefonicznie. (516 338 827)

2. Podziękowanie: Koło Bielskie Towarzystwa św. Br. Alberta składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i dziękuje za zrozumienie i wsparcie działalności Koła na rzecz ubogich. Zebrana pomoc zamknęła się w kwocie 6.412, 70 gr.

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia po Mszy św. o godz. 6.30.

4. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: Kapelan Środowisk Twórczych w naszej diecezji, ks. Krzysztof Sordyl (nasz rodak) zaprasza 7.12. 2021 na spotkanie związane z dyskusją o zagadnieniach synodalnych.

Wszystkim życzymy dobrego i zdrowego tygodnia – Szczęść Boże!