UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

NIEDZIELA 27.12.2020 r.

Przypadające dzisiaj święto Świętej Rodziny z Nazaretu, uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym. Doświadczył życia rodzinnego. Niech siła płynąca z Eucharystii umacnia nasze rodziny w rzeczywistości dnia powszedniego.

1. W poniedziałek, 28 grudnia – wspominamy Świętych Młodzianków.
2. W czwartek, 31 grudnia – wspominamy św. Sylwestra, papieża.
3. W piątek, 1 stycznia – przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
4. W sobotę, 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego W. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkim rodzinom przekazujemy życzenia wielu Bożych sił do wypełnienia powierzonej im misji.

2.  W czwartek, 31 stycznia kończymy rok 2020. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 i -uwaga- o godzinie 16.00.  (ze względu na konieczność powrotu do domów przed godz. 18.00) Jest pragnieniem wielu, aby w tym dniu adorować Najświętszy Sakrament. Taka możliwość będzie od godziny 15.00 – godziny miłosierdzia.

3. W piątek, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odbędą się według porządku niedzielnego. (w Nowy Rok istnieje obowiązek udziału we Mszy św.)

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada w Nowy Rok. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św.

5. W pierwszą sobotę, po porannej Mszy św. odprawione będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

W tym dniu kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną, jedynie do tych, którzy o nią poproszą.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez udział w rekolekcjach adwentowych, roratach, mszach świętych i spowiedzi, słuchaniu słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie osobistej tworzyli klimat duchowy wyczekiwania na Boże Narodzenie. Dziękujemy kapłanom za posługę sakramentalną. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczne dekoracje i stajenkę betlejemską w kościele (posługującemu w zakrystii panu kościelnemu Patrykowi Zwardoń, naszym lektorom: braciom – Adamowi i Piotrowi Ponikiewskim, Dawidowi Barcikowi, Dawidowi Beince, Jakubowi Czaprackiemu i pani Annie Szczotka. Dziękujemy Ofiarodawcom choinek z Marklowic G. i panu Józefowi Więzikowi. Pani Danucie i Kindze za przygotowanie kościoła na święta. Służbie ołtarza. Dziękujemy scholii, która śpiewem ubogaciła Pasterkę i całe święta. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w roratach i zaangażowanym w tworzeniu żywej szopki. Bóg Wam Zapłać!

2. Wizyta duszpasterska 2021: Począwszy od przyszłej niedzieli, 3 stycznia rozpoczną się Msze św. kolędowe w intencji parafian i spotkania z duszpasterzami w kościele. Po Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców rejonu o godz. 8.30 i 10.00 będzie możliwość spotkanie z proboszczem i duszpasterzami, a także zabrania wody święconej, kredy i modlitwy z błogosławieństwami do swoich domów, aby tam rodzinnie dopełnić błogosławieństwa mieszkań. W najbliższą niedzielę zapraszamy mieszkańców ul. Podgórze – godz. 8.30 oraz ul. Jutrzenki – godz. 10.00.

6 stycznia zapraszamy mieszkańców ul. Lenartowicza i Karowa oraz Tuwima, Bogusławskiego i Lelewela.

1. Świąteczne, podwójne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (w podwyższonej cenie: 10 zł) znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu noworocznego oraz wszelkiej pomyślności i zdrowia w Nowym Roku.